Menu

Sterownik rolet STR-3P do puszki fi60 F&F

Cechy produktu
  • Producent F&F 
Opis

Sterownik rolet F&F STR-3P żaluzjowy 320W 100÷265V AC do puszki fi 60Sterownik dopuszkowy STR-3P 100-265V dedykowany jest do sterowania rolet (góra/dół) albo innych obiektów przesuwnych (np. Żaluzji, markiz, bram), napędzanych silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego przy pomocy włączników chwilowych (np.

dzwonkowych). Sterownik może pracować jako urządzenie samodzielne (asygnowane do otwierania/zamykania jednej rolety), jak też możliwe jest łączenie sterowników w grupy, umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.

Zasilanie sterownika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej. Załączenie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie sygnału N na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany poprzez użytkownika czas, zezwalający na pełne podniesienie albo opuszczenie rolety.

Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym przez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie albo zamknięcie rolety). Wejścia sterujące sterownika podzielone są na dwie grupy: sterowanie lokalne i sterowanie centralne.

Sterowanie lokalne W zależności od sposobu podłączenia sterownik może pracować w trybie jednego lub dwóch przycisków lokalnych. Jeden przycisk lokalny Wejście sterowania lokalnego Dół podłączone jest na stałe do linii N.

Do wejścia sterowania lokalnego Góra podłączony jest przycisk który przemiennie załącza roletę do pracy w jedną lub drugą stronę. Krótkie naciśnięcie przycisku (<0,5 s) załącza roletę na zaprogramowany czas.

Jeżeli w chwili naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu, to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0,5 s) załącza roletę powoduje załączenie rolety na czas, gdy przycisk jest naciśnięty.

Każde kolejne naciśnięcie przycisku uruchomi roletę w kierunku przeciwnym do poprzedniego. Dwa przyciski lokalne Każdy kierunek ruchu ma własny przycisk lokalny. Niedługie naciśnięcie (<0,5 s) sprawia załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku poprzez zaprogramowany okres czasu.

Jeżeli w chwili naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu, to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0,5 s) sprawia załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku przez cały czas, gdy przycisk jest naciśnięty (funkcja pozwala na np.

regulację nachylenia lamelek). Sterowanie centralne Sterownik współpracuje zawsze z dwoma wejściami sterowania centralnego. Sterowanie centralne umożliwia załączenie rolet na ruch tylko w wybranym kierunku.

Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, albo po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego. Jeżeli w trakcie realizowania rozkazu sterowania centralnego zostanie wydany rozkaz centralny z przeciwnym kierunkiem, to najpierw nastąpi zatrzymanie rolety, a następnie po przerwie 1,5 s silnik uruchomiony zostanie do pracy w przeciwnym kierunku.

Czas załączenia rolety w sterowaniu centralnym może zostać losowo opóźniony (maksymalnie o 1 s) – służy to zminimalizowaniu udaru prądowego w sieci w przypadku jednoczesnego uruchomienia wielu sterowników.

Przycisk Centralny-Dół pełni uzupełniającą funkcję umożliwiającą zamknięcie i zablokowanie rolety w pozycji zamkniętej. Jeżeli przycisk Centralny-Dół zostanie naciśnięty i pozostawiony w pozycji ON, to sterownik zamknie roletę i nie pozwoli na jej otwarcie, aż do momentu zwolnienia przycisku Centralny-Dół (obsługa pozostałych wejść będzie wtedy zablokowana).

Funkcja ta umożliwia zablokowanie rolet w sytuacji, np.: uzbrojenia alarmu, wykrycia opadów deszczu (po zastosowaniu uzupełniającego czujnika deszczu STR-R) albo zbyt silnego wiatru (po zastosowaniu dopełniającego czujnika wiatru STR-W).

Funkcje sterownika rolet: sterowanie lokalne i centralne, uniwersalne sterowanie jedno- lub dwuprzyciskowe, obsługa napędów 230V, funkcja blokady trwały sygnał na wejściu Centralny Dół zapobiega sterowanie wszystkimi przyciskami do momentu zdjęcia sygnału* współpraca z zewnętrznymi czujnikami deszczu i wiatru oraz z centralami alarmowymi, pamięć kierunku dla sterowania lokalnego i centralnego.

Jeżeli sterownik wykona rozkaz Centralny – góra, to kolejne naciśnięcie przycisku lokalnego uruchomi roletę w dół, asynchroniczny start czas załączenia rolety w sterowaniu centralnym jest losowo opóźniany (maksymalnie o 1s) w celu zminimalizowania udaru prądowego w sieci w przypadku jednoczesnego uruchomienia wielu napędów, niski pobór mocy w stanie czuwania (<0,15W), duży zakres napięcia zasilania 100÷265V AC.

Aparat jest przypasowany do montażu w puszkach instalacyjnych o średnicy min. 60mm. Instrukcja obsługi >> Instrukcja STR-3P pl Schemat

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.