sterownik roletowy, dwuprzyciskowy STR-421 napięcie 230V AC
Sterownik STR przeznaczony jest do sterowania rolet (góra-dół) lub innych obiektów (np. Bramy) napędzanych silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np. Dzwonkowych).
Działanie
Zasilanie sterownika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Załączenie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie napięcia (L albo N) na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany wcześniej przez użytkownika czas, pozwalający na pełne podniesienie albo opuszczenie rolety. Praca silnika oraz kierunek ruchu rolety sygnalizowane jest świeceniem odpowiedniej LED czerwonej lub. Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym poprzez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).
Wejścia sterujące sterownika
Sterowanie lokalne – grupa przycisków podłączona do zacisków 7 i 9 sterująca jedną roletą.
– w górę (otwarcie); – w dół (zamknięcie)
Naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli roleta znajduje się już w ruchu, to naciśnięcie przycisku sterowania lokalnego spowoduje zatrzymanie rolety.
Sterowanie centralne – wspólna dla wielu sterowników (minimum dwa) grupa przycisków podłączona do zacisków 4 i 6 sterująca wszystkimi roletami będącymi w układzie sterowania centralnego.
– wszystkie w górę; – wszystkie w dół
Naciśnięcie przycisku sterowania centralnego powoduje załączenie rolet na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli jedna z rolet wykonuje już ruch w tym samym kierunku, to będzie on dalej kontynuowany. W przypadku gdy wykonuje ruch w kierunku przeciwnym, to roleta najpierw zostanie zatrzymana, a następnie załączona w kierunku wynikającym z rozkazu podanego na wejście centralne.
UWAGA!
Sterowanie centralne umożliwia tylko załączenie rolet na ruch w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, albo po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.