Przed wprowadzaniem i wyjmowaniem Original Soft-Tampons należy potrzebnie umyć ręce! Wprowadzanie tamponu:1. Wyjąć tampon z higienicznego opakowania.2. W celu ułatwienia wprowadzenia nałożyć na (suchy) tampon odrobinę żelu nawilżającego (zalecamy Original AQUAglide) lub zwilżyć czystą wodą – korzystnie wycisnąć w celu zapewnienia maksymalnego wchłaniania wilgoci.3.
Tampon najlepiej zakładać np. W pozycji kucznej albo siedząc na sedesie.4. Chwycić tampon po bokach kciukiem i palcem środ- kowym i ścisnąć. Tampon ma zarys serca, poprzez co jego czubek jest węższy; ściśnięcie skrzydełek powo- duje utworzenie na spodzie wgłębienia na palec, które ułatwia wprowadzenie tamponu.
Drugą ręką rozchylić wargi sromowe i wprowadzić tampon palcem wskazującym i/albo środkowym do pochwy aż do szyjki macicy.Częstotliwość zamiany tamponu:Zalecamy zamianę tamponu co 4 do 6 godzin. Maksymalny czas pozostawienia tamponu w pochwie wynosi 8 godzin.
Po stosunku płciowym bez prezerwatywy należy natych-miast wymienić Original Soft-Tampons.usuwanie tamponu:Soft-Tampons możnausunąć dzięki specjalnym uchwytom w zarysie klapek, dzięki temu można go wyciągnąć palcem wskazującym lub środkowym za klapki.
Jeśli mimo to usuwanie tamponu okaże się nieprzystępne, zalecamy przybranie pozycji kucznej, gdyż w ten sposób obniża się długość pochwy.Zasada główna:Jeśli nie uda się zlikwidować tamponu, konieczna jest wizyta u ginekologa.
Nie zapomnij polikwidować ostatniego Original Soft-Tampons pod koniec menstruacji! Soft-Tampons nie są antykoncepcyjne!UWAGA – KAŻDY TAMPON MOŻE BYĆ UŻYTY TYLKO JEDEN RAZ!Wielokrotne wykorzystywanie może prowadzić do infekcji!
Przechowywać tampony Soft-Tampons w oryginalnym opakowaniu, w miejscu suchym i chronionym przed dostępem światła. Odbarwienia nie stanowią wady. Tampony Soft-Tampons wyrzucać razem z odpadami zmieszanymi, pozostałości opakowania zutylizować zgodnie z przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami, które obowiązują w danym kraju.Ważne informacje dotyczące zdrowiaZespół wstrząsu toksycznego (TSS) to szczególnie rzadka, ale poważna choroba, która może wystąpić u wszystkich ludzi.
Około połowa zachorowań występuje u miesiączkujących pań i jest związana z użytkowaniem tamponów. Może wystąpić ponadto wtedy, kiedy tampony nie były używane! Zespół TSS może stanowić zagrożenie dla życia i dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie i leczenie.
Jeżeli podczas miesiączki nagle wystąpi wysoka gorączka (39°C i więcej), wysypka skórna, wymioty, biegunka, bóle gardła, zawroty głowy i omdlenia, natychmiast wyjmij tampon i zgłoś się do lekarza. Powyższe objawy mogą świadczyć o TSS.
Poinformuj lekarza, że jesteś podczas miesiączki. Osoby, które chorowały już na TSS, powinny skonsultować się z lekarzem przed ponownym wykorzystaniem tamponów Soft-Tampons....