Menu

Drożdże do cydru wytrawnego 5 g 400201 BROWIN

Cechy produktu

  • Producent BROWIN 

Opis

 DROŻDŻE WINIARSKIE DO CYDRU WYTRAWNEGO 5g 400201 Porcja 5g drożdży na 15 - 20 l cydru. Drożdże nie wymagają wstępnego namnażania. Zawartość torebeczki wymieszać w 100ml przegotowanej i wystudzonej do temp.

ok 25C wody. Całość pozostawić na 20 min. Po tym czasie dodać do nastawu. Drożdże do cydru wymagają dodatkowo pożywki. Nastaw powinien zawierać ok. 12 Blg. Sprawdzony przepis: • 15kg jabłek (ok. 10 l soku) • drożdże do cydru marki Browin • pożywka dla drożdży marki Browin • ewentualnie 2-3 l wody (w zależności od kwasowości ascetycznca) • zaleca się na dodatek dodatek pektoenzymu w trakcie fermentacji np.

Pektoenzym RapidaseMaxifruit marki Browin Jabłka przebrać i dokładnie umyć. Następnie pokroić (nie obierać ze skórki) i rozdrobnić (zmielić). Z uzyskanej miazgi wycisnąć sok. Sok jabłkowy przelać do balonu, wyregulować kwasowość i zawartość cukru.

Dodać drożdże do cydru i pożywkę. Fermentacja powinna zachodzić w temperaturze 18-24°C. Po około 3-4 tygodniach, po ustaniu fermentacji, płyn zlać znad osadu. W zależności od upodobań delikatnie dosłodzić miodem, słodzikiem, zagęszczonym sokiem jabłkowym albo gruszkowym.

Pozostawić w chłodnym miejscu na ok. 2 tygodnie. Po tym czasie cydr gotowy jest do konsumpcji, część można przeznaczyć do dojrzewania po uprzednim rozlaniu do butelek. *Dla uzyskania cydru musującego, cukier dodać bezpośrednio do butelek w ilości 3-5 g (jak przy wyrobie piwa domowego).

Butelki szczelnie zamknąć i pozostawić do dojrzewania.Cydr najlepiej smakuje schłodzony. Zalecane cechy soku jabłkowego: •Zawartość cukru – 10-15%(z 15% otrzymamy 8,5% alk.; z 10%otrzymamy 6% alk.) • Kwasowość – jeśli jest za wysoka można ją delikatnie skorygować węglanem wapnia.

Korekty smaku możemy dokonać zarówno przed fermentacją jak i po fermentacji. PAMIĘTAJ! KUPUJESZ U OFICJALNEGO DYSTRYBUTORA! Zapraszamy na pozostałe aukcje gdzie mogą Państwo kupić produkty w kategoriach w których się specjalizujemy a całość wyślemy razem: WINIARSTWO PIWOWARSTWO DESTYLATY WĘDLINIARSTWO SEROWARSTWO PIEKARNICTWO SZKŁO KUCHENNE I dekoratywnE STACJE POGODY AKCESORIA KUCHENNE OGRÓD BROWIN - bo domowe jest lepsze - BIOWIN...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.