Menu

Drożdże gorzelnicze Turbo WHISKEY 23g BROWIN

Cechy produktu

  • Producent Browin 

Opis

 DROŻDŻE GORZELNICZE TURBO WHISKEY 23g 403160 szanowanej producenta BROWIN Model 403160 Drożdże gorzelnicze, aktywne są wysoko alkoholizującymi drożdżami o obfitej tolerancji na temperaturę. Drożdże Turbo stosuje się najczęściej do fermentacji nastawów zbożowych (jęczmienia, żyta, pszenicy, kukurydzy,ryżu).

charakterystyczny smak domowej whisky. Sposób przygotowania nastawu: Na powierzchni upłynnionego alfa-amylazą( BROWIN 405120) zacieru ( np. 4,5 kg ziarna, 15-18 l wody), wystudzonego do temp. Pokojowej, rozsypać zawartość saszetki.

Po 15 minutach, precyzyjnie wymieszać, dodać ok. 2kg cukru i fermentować w temp. 20-28oC. Po 3-5 dniach można dodać kolejną porcję cukru w ilości ok. 1-1,5 kg i kontynuować fermentację do momentu ustania wydzielania CO2.

Po zakończeniu fermentacji płyn zlać znad osadu i poddać dwukrotnej destylacji. Destylaty przechowywać w chłodnym, zacienionym miejscu. Dla wzmocnienia aromatu dodać chipsy dębowe. PAMIĘTAJ! KUPUJESZ U OFICJALNEGO DYSTRYBUTORA!

Zapraszamy na pozostałe aukcje gdzie mogą Państwo kupić produkty w kategoriach w których się specjalizujemy a całość wyślemy razem: WINIARSTWO PIWOWARSTWO DESTYLATY WĘDLINIARSTWO SEROWARSTWO PIEKARNICTWO SZKŁO KUCHENNE I dekoracyjnE STACJE POGODY AKCESORIA KUCHENNE OGRÓD BROWIN - bo domowe jest lepsze - BIOWIN...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.