Menu

Korek do butelek śr. 22 mm 20 szt. BIOWIN

Cechy produktu

  • Producent BIOWIN 

Opis

Opis artykułu:Są to tzw. Korki naturalne, aglomerowane (naturalny korek, pokruszony, a następnie uformowany w zarys walca).Przy użyciu np: korkownicy, można nimi zakorkować każdą butelkę.stosowanie:Wszystkie typy korków z korka należy odpowiednio przygotować do korkowania.

Zaniechanie tej czynności może prowadzić do uszkodzenia korków albo korkownicy. W warunkach domowych korki wystarczy zanurzyć na ok. 3 min w gorącej wodzie albo umieścić pod przykryciem nad wrzątkiem. Dzięki czemu będą one bardziej plastyczne, co ułatwi korkowanie butelek.UWAGA:Należy pamiętać, by nie „nawilżać" korków zbyt długo, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie.Po zakorkowaniu, butelki powinny jedną dobę pozostać w pozycji pionowej.

Pozwoli to na przypasowanie się korka do wewnętrznej ściany szyjki butelki. Następnie umieszczamy butelki w pozycji poziomej, co z kolei uniemożliwia wysuszaniu korka (wino „obmywa" korek) i zagwarantuje właściwą podmianę gazową między wnętrzem butelki, a otoczeniem.

Po dwóch, trzech dniach należy sprawdzić czy korki nie przeciekają. Jeśli zauważymy wyciek, niezbędne będzie wymienienie korka na nowy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.