Menu

Pirosiarczyn potasu

Cechy produktu

  • Producent Biowin 

Opis

 PIROSIARCZYN POTASU 10G DO STABILIZACJI WINA Pirosiarczyn potasu to środek chemiczny powszechnie stosowany do stabilizacji moszczów (aby zabezpieczyć przed rozwojem bakterii i dzikich drożdży w trakcie fermentacji) oraz win (aby zatrzymać fermentację, zabezpieczyć przed utlenieniem, ustabilizować barwę i klarowność).

Może być w dodatku użytkowany do płukania sprzętu winiarskiego i piwowarskiego. Znaczne parametry: • Gramatura 10 g • Na 100 L moszczu lub wina • Na 2 L wody do płukania sprzętu • Działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybowe Sposób wykorzystania: W zależności od użycia środka: 1) do stabilizacji moszczu: 1 g na 10 L moszczu.

Odpowiednią porcję rozpuść się w 50-100 ml wody, następnie dodaj do nastawu i starannie wymieszaj. 2) do stabilizacji wina przed zlaniem wina w butelki: 1g na 10 L wina. Odpowiednią porcję rozpuść się w 50-100 ml wody, następnie dodaj do nastawu i dokładnie wymieszaj.

3) do płukania sprzętu: 10 g na 2 L wody. Tak przygotowanym roztworem płucz balony, pojemniki fermentacyjne, butelki, prasy, beczki, wcześniej umyte z użyciem detergentów i wypłukane wodą. Po płukaniu pirosiarczynem potasu nie używaj ponownie wody.

Roztwór pirosiarczynu potasu jest nietrwały, dlatego należy przygotować go tuż przed jego wykorzystaniem. Po przepłukaniu roztwór nie pasuje do ponownego użycia. Ze względu na typowy, ostry zapach siarkowy zaleca się używanie produktu wyłącznie w należycie wentylowanych pomieszczeniach.

komponenty: pirosiarczyn potasu Masa netto: 10 g PAMIĘTAJ! KUPUJESZ U OFICJALNEGO DYSTRYBUTORA! Zapraszamy na pozostałe aukcje gdzie mogą Państwo nabyć produkty w kategoriach w których się specjalizujemy a całość wyślemy razem: WINIARSTWO PIWOWARSTWO DESTYLATY WĘDLINIARSTWO SEROWARSTWO PIEKARNICTWO SZKŁO KUCHENNE I ozdobnE STACJE POGODY AKCESORIA KUCHENNE OGRÓD BROWIN - bo domowe jest lepsze - BIOWIN...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.