Menu

Pożywka dla drożdży winiarskich 10 g BROWIN

Cechy produktu

  • Producent BROWIN 

Opis

Do poprawnego rozwoju drożdże winiarskie poza źródłem cukru potrzebują, także związków azotowych i fosforowych, w które ubogie są owoce naszego klimatu. Dzięki zastosowaniu Pożywki zyskujemy adekwatne namnożenie drożdży, prędkie rozpoczęcie fermentacji, a także pełne odfermentowanie cukru zawartego w owocach i dodanego w czasie produkcji wina.

Związki zawarte w pożywkach są użytkowane w całości przez drożdże w trakcie ich namnażania, więc nie wpłyną na smak i aromat wina oraz na zdrowie człowieka.pokaźne cechy:Gramatura 10 gNa 25 L nastawuSposób wykorzystania:Stosować w proporcji 1 g Pożywki na 1,5-2,5 L moszczu.

Zawartość torebki wystarcza na 15-25 L nastawu wina. Zalecaną liczba pożywki należy dawkować w trzech równych porcjach: I – przed zaszczepieniem drożdżami, II – po 2-3 dniach fermentacji, III – po ok. 10 dniach, gdy °Blg moszczu spadnie do 8-12.

Porcje pożywki rozpuścić w ok. 100 ml moszczu, a następnie wlać do pojemnika fermentacyjnego i wymieszać.Nie dodawać pożywki bezpośrednio do szczepionki drożdży.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.