Menu

Rurka fermentacyjna plastikowa BROWIN MINI

Cechy produktu

  • Producent BROWIN 

Opis

Rurka plastikowa MINI - tworzona z szczególnie wysokiej jakości tworzywa nienaturalnego PVC, charakteryzującego się dużą wytrzymałością. Posiada dwie banieczki. Przypasowana jest do otworu znajdującego się w korkach gumowych do balonów.

Charakterystyka towaru: Tworzywo, z którego wytwarzana jest rurka, ma wszelkie zezwolenia do kontaktu z żywnością, atest PZH. Stosowanie:: Rurka fermentacyjna wypełniona wodą użytkowana jest w procesie fermentacji w celu zabezpieczenia zawartości nastawu przed natlenieniem, a jednocześnie umożliwia regularne wydobywanie się powstającego dwutlenku węgla.

Dzięki przesuwającemu się słupowi wody możemy obserwować zmieniającą się intensywność cyklu fermentacji od etapu burzliwego (intensywne bulgotanie) do stacjonarnego. Rzeczą naturalną jest parowanie wody, dlatego pamiętać należy o uzupełnianiu jej poziomu w rurce.

Niedopatrzenie tej czynności spowodować może zbyt intensywne natlenienie się płynu, a co za tym idzie, utlenienie się powstającego etanolu do kwasu octowego. Ten niekorzystny cykl wywołać mogą ponadto muszki owocowe, jeśli dostaną się do naczynia.

UWAGA: w przypadku ograniczonej możliwości kontroli poziomu wody w rurce, wypełnić ją możemy mniej parującą oleistą cieczą. Wymiary towaru: Ø wew. Górnego otworu 1,8 cm, Ø zew. Dolnego otworu 1,0 cm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.