Menu

Węgiel aktywny kokosowy 460 g ACTIVSORB 109 BROWIN

Cechy produktu

  • Producent BROWIN 

Opis

Węgiel aktywny kokosowy został tworzony specjalnie do harmonizacji (korekty) smaku i zapachu wody pitnej i spirytualiów. Występuje w formie granulatu i jest wysoce sprawnym absorbentem wielu substancji wpływających niekorzystnie na smak i aromat destylatów.

Swoje unikatowe cechy pochłaniania niepożądanych związków naturalnych zawdzięcza silnie porowatej strukturze uzyskanej w wyniku specjalnej obróbki termicznej łupin orzechów kokosowych i działaniu pary wodnej.Najważniejszymi parametrami przy ocenie użyteczności węgla aktywnego są granulacja, a także ilość jodowa.

liczba jodowa świadczy o zdolnościach sorpcyjnych węgli - im wyższa zdolność absorpcji roztworu jodu na danym węglu, tym obszerniejsza pojemność porów i więcej miejsca na zanieczyszczenia, a co z tego wynika - ulepszone zdolności sorpcyjne skażeń z cieczy takich jak: barwa, związki wpływające na smak i zapach, generalnie związki ekologiczne (TOC) i związki chloru.

Węgiel kokosowy cechuje się niską zawartością popiołu, czyli oznacza to, że nie są uwalniane (lub są uwalniane w niezwykle niepokaźnym stopniu) tzw. TDS (total dissolved solids) zwane na dodatek jako water soluble ash - w praktyce oznacza to, iż z węgla nie "wypłukuje się" popiół, którego głównymi składnikami są m.in.

Si, Al, Fe etc. Wpływa to pozytywne na smak oczyszczonej cieczy - węgiel nie sprawia jej zmiany. Niektóre węgle, właśnie poprzez obecność głównie Fe, mogą posiadać tendencje do powodowania lekko gorzkiego smaku cieczy.

Sposób zastosowania:Przed użyciem węgiel aktywny namocz w wodzie destylowanej przez 24 godziny celem usunięcia pęcherzyków powietrza. Zasada użytkowania węgla aktywnego jest podobna do tej stosowanej w charakterystycznych filtrach wodnych.

Czas przepływu 1 L płynu poprzez złoże powinien wynosić minimum 60 minut (skuteczność pochłaniania niepożądanych substancji zależy od czasu kontaktu płynu z absorbentem). Alternatywnie, węgiel aktywny można umieścić w nylonowej siateczce i włożyć bezpośrednio do pojemnika z oczyszczanym płynem na czas nie krótszy aniżeli 6 godzin, systematycznie mieszając.

wydajność działania węgla zależy dodatkowo od temperatury alkoholu. Podwyższona temperatura płynu nie sprzyja absorpcji - adekwatna temperatura dla procesu pochłaniania to 10°C.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.