Menu

Wskaźnik zawartości alkoholu BROWIN

Cechy produktu

  • Producent BROWIN 

Opis

 precyzyjny pomiar — alkoholomierz pozwala na dokonanie dokładnego pomiaru zawartości alkoholu od 0 do 95%. Zalecana temperatura dokonywania pomiaru to 20-21°C - pomiar będzie wtedy bez wątpienia miarodajny i dokładny.

Do alkoholi czystych — Nie dla wina, nalewek albo likierów! Alkoholomierz służy do pomiaru procentów w alkoholach czystych (wódka, spirytus, bimber), bez domieszek cukrów i barwników, które zafałszowują wynik!

Gotowy wynik - wynik przekazany przez alkoholomierz jest wartością końcową i nie wymaga dodatkowych przeliczeń. Dokonywanie pomiaru procentów w alkoholu jeszcze nigdy nie było tak proste! przystępne wykorzystanie - aby dokonać pomiaru, próbówkę należy płynem, aż do uniesienia się pływaka w cieczy.

Po ustaleniu się poziomu zanurzenia należy dokonać odczytu, kierując się położeniem dolnego menisku cieczy. Uniwersalne użycie - alkoholomierz stanie na wysokości zadania równocześnie w gospodarstwach domowych, jak i w miejscu pracy np.

w barach w trakcie rozcieńczania alkoholi do drinków. Alkoholomierz to miernik, który z pewnością przyda się w Twoim gospodarstwie domowym! Miernik złożony jest z probówki i pływaka, z optymalnie naniesioną skalą od 0 do 95% objętości alkoholu.

Z pomocą tego urządzenia w nietrudny, szybki, a co najważniejsze staranny sposób dokonasz pomiaru procentów w alkoholach czystych (wódka, spirytus, bimber), czyli takich, które nie zawierają domieszek cukrów i barwników, które zafałszowują wynik.

Alkoholomierz nie nadaje się więc do pomiaru procentów w winach i nalewkach! Dokonanie pomiaru jest istotnie proste, a wynik odczytywany jest bezpośrednio ze skali, bez dodatkowych przeliczeń. Ponieważ urządzenia skalowane są w temperaturze 20-21°C, zaleca się dokonywanie odczytu w tej samej temperaturze.

Ponieważ ciecz zmienia swoje stężenie (cząsteczki rozprężają się i kurczą) pod wpływem temperatury, to właśnie pomiar dokonywany w 20-21°C będzie najmocniej miarodajny i skrupulatny. Sposób wykorzystania: W celu dokonania pomiaru probówkę należy wypełnić niewielką ilością płynu, w takiej ilości, aby umieszczony w niej pływak podnosił się w jego pojemności i nie dotykał ścianek zbiorniczka.

Po ustaleniu się poziomu zanurzenia, dokonać można odczytu kierując się położeniem dolnego menisku cieczy. Wymiary artykułu: Alkoholomierz: wysokość 21,5 cm średnica 1,2 cm Probówka: wysokość 23,5 cm średnica zew.

1,9 cm średnica wew. 1,6 cm...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.