Menu

Krugerrand 1 uncja srebra - Srebro lokacyjne - Goldenmark

Cechy produktu
  • Producent Rand Refinery 
Opis

Nasza idea W Goldenmark wierzymy, że warto poszukiwać tego, co trwałe i nieulotne. W dzisiejszych czasach, w dobie ciągłej niestabilności, przejściowych mód i zużywania się produktów, wydaje się to być wyjątkowo ważne.

Dlatego z pasją i zaangażowaniem pomagamy tworzyć oparty na nieprzemijających wartościach posiadajątek i unikatowe kolekcje dla przyszłych pokoleń. Nasza idea wartości dla pokoleń to nie tylko materialny majątek dający poczucie bezpieczeństwa i niezależności, lecz także swoisty kapitał kulturowy, którym możemy się radować, dzielić z najbliższymi, wzbogacając i wzmacniając międzypokoleniowe więzi.

Krugerrand srebrna moneta Złoty Krugerrand to najpopularniejsza i najszczególniej rozpoznawalna moneta bulionowa na świecie. Po raz pierwszy wyemitowana została w 1967 roku przez południowoafrykańską Rand Refinery, i była to pierwsza, złota moneta, o charakterze lokacyjnym.

Od 2018 roku producent zaczęła emitować także Krugerranda w wersji srebrnej. Moneta o wadze 1 uncji, szybko zaskarbiła sobie wielu miłośników, wśród osób zabezpieczających posiadajątek w srebrze. Aktualnie, wraz z Wiedeńskimi Filharmonikami, Liściem Klonowym, Kangurem i Amerykańskim orłem, stanowi jedna z podstawowych, srebrnych bulionówek.

Krugerrand zawdzięcza swoją nazwę prezydentowi Republiki Transwalu - Paulowi Krugerowi. To właśnie na przełomie XIX i XX wieku, na terenie wzgórz Witwatersrand dokonano szeregu odkryć związanych ze złożami złota.

Miały one na za każdym razem odmienić historię tego regionu świata, czyniąc go jednym z ważniejszych eksporterów złota na cały świat. Oryginalnai spektakularna Awers monety prezentuje wizerunek Paula Krugera. Na rewersie podziwiać możemy antylopę springbok (skocznik antylopi), która jest narodowym symbolem RPA.

charakteryzuje się ona umiejętnością realizowania wysokich (do 4 m) skoków, określanych jako "pronking" (z języka holenderskiego pronken - popisywać się). W ten sposób skoczniki antylopie demonstrują swoją siłę i skuteczność, chcąc przy tym zniechęcić drapieżników do ataku.

Wartościdla pokoleń Podobnie jak złoto, srebro od tysięcy lat służyło ludziom jako pieniądz, lecz także sposób na przenoszenie wartości w czasie. Choć dziś żadna ze światowych walut nie jest powiązana z metalami szlachetnymi, w dalszym ciągu stanowią one sposób na długoterminową ochronę majątku.

wspaniale sprawdzą się jako zabezpieczenie przed skutkami inflacji czy przed negatywnymi efektami zawirowań gospodarczych i ekonomicznych. Srebro to także metal mający pokaźne użycie w przemyśle, w tym w takich rozwojowych branżach jak elektronika, fotowoltaika i elektromobilność.

Choć wartość srebra częściowo skorelowana jest z ceną złota, to z uwagi na większe wykorzystanie w przemyśle, w obliczu kryzysów biały metal reaguje z pewnym opóźnieniem. Uwaga: o ile w opisie artykułu nie został określony jeden mocny rok wybicia, to wysyłane są monety z losowych roczników.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.