Menu

Zestaw: 25x Krugerrand 1 uncja srebra - Srebro lokacyjne - Goldenmark

Cechy produktu

  • Producent Rand Refinery 

Opis

komplet: 25x Krugerrand 1 Uncja Srebra Tuby metalicznych monet bulionowych są jedyną z bardziej modnych form lokowania pieniędzy w srebrze. Są ergonomiczne, nieskomplikowane w magazynowaniu, a przy okazji chronią metal przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Tuba monet Krugerrand zawiera 25 monet, a więc 25 uncji srebra. Krugerrand w swojej złotej wersji jest najsłynniejszą monetą bulionową na świecie oraz pierwszą monetą tego typu – bity jest od 1967 roku.

W 2018 roku południowoafrykańska mennica Rand Refinery, odpowiedzialna za bicie Krugerranda, zdecydowała się wypuścić na rynek srebrną wersję tej monety. Nazwa Krugerrand wywodzi się od nazwiska prezydenta niezależnego kraju Burów – Republiki Transwalu – Paula Krugera.

W tym właśnie kraju, który istniał w granicach RPA w latach 1852-1902, odkryto solidne pokłady złota, srebra, platyny i diamentów w górach pasma Witwatersrand. To właśnie nazwie tego pasma Krugerrand oraz waluta RPA „rand", zawdzięczają swoją nazwę.

Sama mennica Rand Refinery poszczycić się już może stuletnią tradycją, bowiem rok jej założenia to 1920. Poza tym, iż jest producentem najsłynniejszej „bulionówki" świata, jest także członkiem London Bullion Market Association, a także pierwszą na świecie firmą, która w pełni zautomatyzowała produkcję bankowych sztabek „good delivery" o wadze 400 uncji.

Uwaga - o ile w opisie towaru nie został określony jeden solidny rok wybicia, to wysyłane są monety z losowych roczników.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.