Menu

Złota moneta - Australijski Kangur 1 uncja złota - Goldenmark

Cechy produktu
  • Producent Royal Australian Mint 
Opis

Nasza idea W Goldenmark wierzymy, że warto poszukiwać tego, co trwałe i nieulotne. W dzisiejszych czasach, w dobie ciągłej niestabilności, przejściowych mód i zużywania się produktów, wydaje się to być wyjątkowo ważne.

Dlatego z pasją i zaangażowaniem pomagamy budować oparty na nieprzemijających wartościach majątek i wyjątkowe kolekcje dla przyszłych pokoleń. Nasza idea wartości dla pokoleń to nie tylko materialny majątek dający poczucie bezpieczeństwa i niezależności, ale także swoisty kapitał kulturowy, którym możemy się radować, dzielić z najbliższymi, wzbogacając i wzmacniając międzypokoleniowe więzi.

Australijski Kangur złota moneta Australijski Kangur to jedna z najefektowniejszych, a zarazem najpopularniejszych złotych monet bulionowych na świecie. Swoją popularność zawdzięcza równocześnie długoletniej tradycji, jak i wyjątkowemu poziomowi wykonania.

Moneta wprowadzona została do obiegu w 1987 r., z początku pod nazwą „Gold Nugget", czyli złoty samorodek. Wówczas na jej rewersie znajdował się właśnie samorodek, będący nawiązaniem do sławnego „Welcome Stranger", czyli rekordowo szerokiego złotego samorodka, znalezionego w 1869 roku w Moliagul, w australijskim stanie Wiktoria.

Oryginalnai efektowna Od 1989 roku na monecie pojawił się kangur, który każdego roku wygląda trochę inaczej. Awers konwencjonalnie i niezmiennie ozdabia szacowna głowa państwa – Królowa Elżbieta II. W latach 80.

Australijskie Kangury wyróżniały się wśród pozostałych monet bulionowych oryginalnym i wyjątkowo ładnym projektem. Ponadto każda moneta zapakowana była w plastikowy, krągły kapsel, zabezpieczający ją przed ewentualnymi uszkodzeniami.

To sprawiało,nawet po wielu latach Kangury znakomicie zachowywały swój pierwotny stan. Wartościdla pokoleń Podobnie jak inne monety, Australijski Kangur przystępny jest w najróżniejszych gramaturach: 1 uncja, 1/2 uncji, 1/4 uncji, 1/10 uncji i 1/20 uncji złota.

Oprócz tych charakterystycznych rozmiarów przystępne są także większe monety o wadze: 2 uncji, 10 uncji, 32,15 uncji (1 kilogram). Z uwagi na swoją piękną tradycję i najwyższą jakość wykonania, moneta Australijski Kangur to nieprzeciętny sposób na to, by bezpiecznie przechowywać wartość w czasie, jednocześnie dla siebie, jak i dla przyszłych pokoleń.

cieszy oko swoim magicznym, hipnotyzującym spektakularnem, zaś tradycja, jaka za tą monetą stoi, a także jakość jej wykonania wzbudzają zaufanie i pewność, że trzymamy w ręku artykuł najwyższej klasy. Uwaga: o ile w opisie towaru nie został określony jeden potężny rok wybicia, to wysyłane są monety z losowych roczników.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.