Menu

Złota moneta - Krugerrand 1/10 uncji - Goldenmark

Cechy produktu
  • Producent Rand Refinery 
Opis

Krugerrand to najstarsza moneta bulionowa dostępna na rynku i jednocześnie jedna z najpopularniejszych.sporo osób, decydujących się na inwestowanie w metale szlachetne, decyduje się na ulokowanie jednakże części swojego kapitału właśnie w tych złotych monetach.Szacowane jest, iż w obecnej chwili pod postacią Krugerranda po świecie krąży 54 milionów uncji złota!

Krugerrandy zaczęto bić w roku 1967 w Południowej Afryce. Ich nazwa wywodzi się z połączenia nazwiska prezydenta RPA (wtedy Transwal) - Paula Krugera i nazwy afrykańskiej waluty - Rand.Wszystkie monety wykonane zostały z 22-karatowego złota z domieszką miedzi.Jej dodatek broni monetę przed ścieraniem i zarysowaniem.Z uwagi na to Krugerrand zawierający 1 uncje złota, będzie nieco cięższy niż inne numizmaty o tej samej jego zawartości.Co ciekawe są to jedne z nielicznych monet bulionowych, które są uznawane za pełnoprawny środek płatniczy w kraju swej produkcji.

Rewers każdego Krugerranda zdobi antylopa springbok, będąca symbolem narodowym Południowej Afryki. Dodatkowo zawarto na nim informacje o roku emisji monety i zawartości złota. Na awersie przedstawione jest popiersie Paula Krugera wraz z napisem Południowa Afryka w dwóch językach: angielskim i afrikaans.

Nie czekaj ani chwili dłużej, znajdź się w gronie posiadaczy Krugerrandów już dzisiaj! Uwaga - o ile w opisie produktu nie został podany mocny rocznik, wysyłane są monety z roczników losowych

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.