Menu

Złoty Krugerrand 1/2 uncji złota

Cechy produktu

  • Producent Rand Refinery 

Opis

Krugerrand to najstarsza moneta bulionowa przystępna na rynku i równocześnie jedna z najpopularniejszych.niemało osób, decydujących się na inwestowanie w metale szlachetne, decyduje się na ulokowanie jednakże części swojego kapitału właśnie w tych złotych monetach.Szacowane jest, iż w obecnej chwili pod postacią Krugerranda po świecie krąży 54 milionów uncji złota!

Krugerrandy zaczęto bić w roku 1967 w Południowej Afryce. Ich nazwa wywodzi się z połączenia nazwiska prezydenta RPA (wtedy Transwal) - Paula Krugera i nazwy afrykańskiej waluty - Rand.Wszystkie monety wytwarzane zostały z 22-karatowego złota z domieszką miedzi.Jej dodatek chroni monetę przed ścieraniem i zarysowaniem.Z uwagi na to Krugerrand zawierający 1 uncje złota, będzie nieco cięższy aniżeli inne numizmaty o tej samej jego zawartości.Co interesujące są to jedne z nielicznych monet bulionowych, które są uznawane za pełnoprawny środek płatniczy w kraju swej produkcji.

Rewers każdego Krugerranda ozdabia antylopa springbok, będąca symbolem narodowym Południowej Afryki. W dodatku zawarto na nim informacje o roku emisji monety i zawartości złota. Na awersie przedstawione jest popiersie Paula Krugera wraz z napisem Południowa Afryka w dwóch językach: angielskim i afrikaans.

Nie czekaj ani chwili dłużej, znajdź się w gronie posiadaczy Krugerrandów już teraz! Uwaga - o ile w opisie produktu nie został podany solidny rocznik, wysyłane są monety z roczników losowych

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.