Menu

Słonecznik czarny gruby/średni 5 kg

Cechy produktu

  • Producent BadaPak 

Opis

Słonecznik czarny gruby/średni

Słonecznik czarny gruby BadaPak mieści ogromną dawkę witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. W około 20-30% składa się z białka zawierającego zestaw aminokwasów. Słonecznik BadaPak to jedno z najkorzystniejszych źródeł witaminy E. Poza nią dostarcza witaminę A, C i całkiem sporą dawkę witamin z grupy B (B1, B3, B6 i kwas foliowy). Ziarna te to cenne źródło magnezu – króla minerałów. Na dodatek zawierają cynk, fosfor, mangan, potas, sód, selen, wapń i żelazo. Obecne także są w nich cenne fitosterole, nie nieduża ilość błonnika pokarmowego, a także nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Słonecznik czarny gruby BadaPak można jadać w każdej postaci: świeży, prażony a także jako dodatek do potraw. Genialnie komponuje się z sałatkami, jogurtem, musli. Dodany do domowego pieczywa wznosi jego wartości odżywcze. Warto wprowadzić słonecznik BadaPak do codziennej diety.

sugerowana dzienna dawka to 1 do 2 garści ziaren słonecznika BadaPak

Należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Słonecznik jest rośliną wysoką, jednoroczną znamionującą się bardzo intensywnymi żółtymi kwiatami.
Pełni funkcje dekoracyjną, ponad to jest jedną z ważniejszych roślin oleistych. Do spożycia nadają się nasiona z których to również uzyskiwany jest olej.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane w dodatku sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten oraz produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak informacje zawarte w opisie produktu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii produktu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.