Menu

Słonecznik czarny średni/gruby 5 kg

Cechy produktu

  • Producent BadaPak 

Opis

Słonecznik czarny średni/gruby

Słonecznik czarny przeciętny/gruby BadaPak gromadzi ogromną dawkę witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. W około 20-30% składa się z białka zawierającego komplet aminokwasów. Słonecznik BadaPak to jedno z najlepszych źródeł witaminy E. Poza nią dostarcza witaminę A, C i całkiem sporą dawkę witamin z grupy B (B1, B3, B6 oraz kwas foliowy). Ziarna te to cenne źródło magnezu – króla minerałów. Na dodatek zawierają cynk, fosfor, mangan, potas, sód, selen, wapń i żelazo. Obecne także są w nich cenne fitosterole, nie mała ilość błonnika pokarmowego, a także nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Słonecznik czarny przeciętny/gruby BadaPak można jadać w każdej postaci: świeży, prażony a także jako dodatek do potraw. Świetnie komponuje się z sałatkami, jogurtem, musli. Dodany do domowego pieczywa podwyższa jego wartości odżywcze. Warto wprowadzić słonecznik BadaPak do codziennej diety.

sugerowana dzienna dawka to 1 do 2 garści ziaren słonecznika BadaPak

Należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Słonecznik jest rośliną wysoką, jednoroczną charakteryzującą się bardzo intensywnymi żółtymi kwiatami.
Pełni funkcje ozdobną, ponad to jest jedną z ważniejszych roślin oleistych. Do spożycia nadają się nasiona z których to ponadto uzyskiwany jest olej.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane ponadto sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten, a także produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia towaru są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie towaru mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii towaru.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.