Menu

Frontline Combo krople dla kotów 3szt.

Cechy produktu

  • Producent frontline 

Opis

Frontline Combo krople dla kotów 3szt.

Skuteczne krople do nakrapiania przeciw pchłom i kleszczom. Pojedyncza dawka preparatu gwarantuje ochronę: przed inwazją pchłami przez okres: 4 tygodni. Opakowanie zawiera 3 dawki preparatu.

Frontline Combo to krople, które dzięki wygodnej pipecie można prosto i szybko zaaplikować. Kota nie należy kąpać na dobę przed i po aplikacji.

Preparat najlepiej zaaplikować na skórę między łopatkami. Wtedy możemy posiadać pewność, iż pupil nie wyliże preparatu.

Stosować u dorosłych kotów.

Co akcentuje Frontline Combo na tle pozostałych preparatów Frontline?

Prócz podstawowej ochrony działa także w otoczeniu na stadia rozwojowe pchły, broni pupila i dom.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego albo zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych i sklepów zoologicznych.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego typu produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008r., nr 45, poz. 271).


POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Krystaliczny roztwór o bursztynowej barwie.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY artykułu LECZNICZEGO Pipetka 0,5 ml mieści Fipronil 50,00 mg, (S)–metopren 60,00 mg. Pipetka 0,67 ml mieści Fipronil 67,00 mg, (S)–metopren 60,30 mg. Pipetka 1,34 ml mieści Fipronil 134,00 mg, (S)–metopren 120,60 mg. Pipetka 2,68 ml gromadzi Fipronil 268,00 mg, (S)–metopren 241,20 mg. Pipetka 4,02 ml posiada Fipronil 402,00 mg, (S)–metopren 361,80 mg.

wyodrębnionIA Preparat jest przeznaczony dla kotów, a także psów: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł albo w inwazjach mieszanych z kleszczami i/albo wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 4 tygodnie u kotów i 8 tygodni u psów. Preparat uniemożliwia rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze), a także larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni u kotów oraz 8 tygodni u psów. Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 2 tygodni u kotów i do 4 tygodni u psów po podaniu. Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus – u kotów, Trichodectes canis – u psów). Preparat może być używany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 4 tygodnie. Preparat uniemożliwia rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze), a także larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały informacje doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się przez 4 tygodnie po podaniu.

PRZECIWWSKAZANIA Z uwagi na brak stosownych informacji, nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg. Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. Choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może powodować działania niepożądane, a choćby prowadzić do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się wykorzystywania produktów u gatunków innych aniżeli docelowe. Nie stosować w sytuacji nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. Z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 1628-1632/05

produkt LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.