Menu

FRONTLINE Combo Spot-On przeciw kleszczom i pchłom dla małych psów S (2-10 kg) 3 pipetki - DARMOWA DOSTAWA OD 95 ZŁ!

Cechy produktu

  • Producent FRONTLINE 

Opis

znaczna OCHRONA dla psów ras drobnych (2 - 10 kg) Frontline Combo zabezpiecza zwierzęta i otoczenie eliminując wszoły, kleszcze i pchły, też we wczesnych stadiach rozwoju (jaja, larwy i poczwarki).zagwarantuje długookresową ochronę przed inwazją pcheł i kleszczy.

Substancją czynną jest Fipronil - insektycyd i akarycyd, który charakteryzuje się wysoką zabójczością dla pcheł i kleszczy, a niską toksycznością dla psów, kotów i ludzi. Preparat w pipecie jest połączeniem dwóch substancji czynnych, które działając wspólnie eliminują wszystkie stadia rozwojowe pchły na każdym etapie jej procesu rozwojowego.

Frontline Combo Spot-On nie tylko efektywnie usuwa osobniki dorosłe,na dodatek uniemożliwia rozwojowi ich następnych pokoleń. Zabezpiecza to zwierzę przed kolejnymi zakażeniami. FRONTLINE COMBO ® Spot On ma postać płynu, który gwarantuje Twojemu zwierzęciu ochronę przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom.

dostępny jest w pipetach których zawartość stanowi pojedynczą dawkę indywidualną. FRONTLINE COMBO ® Spot On jest produktem komfortowym w użyciu i odznaczającym się wysoką skutecznością. Wystarczy jeśli podasz go 1 raz na miesiąc, by zapewnić Twojemu zwierzęciu ochronę prze inwazją pcheł, kleszczy i wszołów.

Dotarcie preparatu do wszystkich partii ciała trwa od 24 do 48 godzin. Nie należy kąpać zwierzęcia 48 godzin przed aplikowaniem preparatu a także do 48 godzin po aplikacji. Póżniej kąpiele są realne, gdyż woda nie osłabia działania preparatu.

Po zastosowaniu leku należy uważnie obserwować zwierzę. Jak w przypadku każdego tego typu preparatu mogą pojawić się skutki uboczne. Po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących zachować czy sygnałów, należy bezzwłocznie zasięgnąć rady albo udać się do lekarza weterynarii.

NAZWA artykułu LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Frontline Combo Spot-on dla psów S. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Przejrzysty roztwór o bursztynowej barwie. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY towaru LECZNICZEGO Pipetka 0,67 ml mieści Fipronil 67,00 mg, (S)–metopren 60,30 mg.

wyróznionIA Preparat jest przeznaczony dla psów ras niewiele znaczących, których masa ciała wynosi od 2 do 10 kg: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/albo wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.).

Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 8 tygodni u psów. Preparat uniemożliwia rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły.

Działanie to utrzymuje się przez okres 8 tygodni u psów. Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 4 tygodni u psów po podaniu.

Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus, Trichodectes canis). Preparat może być użytkowany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). PRZECIWWSKAZANIA Z uwagi na brak trafnych informacji, nie należy stosować preparatu u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni i/albo u szczeniąt o masie ciała poniżej 1 kg.

Nie stosować u zwierząt chorych (np. Choroby układowe, stany gorączkowe) albo w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może powodować działania niepożądane a choćby prowadzić do padnięć.

Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się wykorzystywania produktów u gatunków innych niżeli docelowe. DATA AKTUALIZACJI SKRÓCONEJ danych O LEKU Czerwiec 2020 NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp.

z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 produkt LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC Przed zastosowaniem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Opakowanie: 3 x 0,67 ml

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.