Menu

Frontline Combo XL krople dla bardzo dużych psów 3szt. + zawieszka GRATIS

Cechy produktu

  • Producent frontline 

Opis

Frontline Combo XL krople dla niezwykle obszernych psów 3szt.

+ migająca zawieszka GRATIS

Skuteczne krople do nakrapiania przeciw pchłom i kleszczom. Pojedyncza dawka preparatu gwarantuje ochronę: przed inwazją pchłami poprzez okres: 8 tygodni, przed inwazją kleszczami przez okres: 4 tygodni. Opakowanie posiada 3 dawki preparatu.

Frontline Combo to krople, które dzięki komfortowej pipecie można prosto i ekspresowo zaaplikować. Psa nie należy kąpać na dobę przed i po aplikacji.

Preparat najlepiej zaaplikować na skórę pomiędzy łopatkami. Wtedy możemy posiadać pewność, iż pupil nie wyliże preparatu.

Preparat może być wykorzystywany u dorosłych psów.

Co wyróżnia Frontline Combo na tle pozostałych preparatów Frontline?

Prócz podstawowej ochrony działa ponadto w otoczeniu na stadia rozwojowe pchły, chroni pupila i dom.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, artykuł jest przystępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych oraz sklepów zoologicznych.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu albo jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008r., nr 45, poz. 271).


POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Krystaliczny roztwór o bursztynowej barwie.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY towaru LECZNICZEGO Pipetka 4,02 ml zawiera Fipronil 402,00 mg, (S)–metopren 361,80 mg.

wyznaczonIA Preparat jest przeznaczony dla psów: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/lub wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 8 tygodni u psów. Preparat uniemożliwia rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) i larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 8 tygodni u psów. Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 4 tygodni u psów po podaniu. Leczenie inwazji wszołów (Trichodectes canis – u psów). Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł albo w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się poprzez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych poprzez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się poprzez 4 tygodnie po podaniu.

PRZECIWWSKAZANIA Z uwagi na brak trafnych informacji, nie należy stosować preparatu u szczeniąt i kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg. Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. Choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może powodować działania niechciane, a nawet prowadzić do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się użytkowania produktów u gatunków innych aniżeli docelowe. Nie stosować w sytuacji nadwrażliwości na substancje czynne albo na dowolną substancję pomocniczą.

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. Z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99

NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 1628-1632/05

towar LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.