Menu

Frontline Spot On krople dla kotów 3szt.

Cechy produktu

  • Producent frontline 

Opis

Frontline Spot On krople dla kotów 3szt.

Skuteczne krople do nakrapiania przeciw pchłom i kleszczom. Pojedyncza dawka preparatu gwarantuje ochronę: przed inwazją pchłami przez okres: 5 tygodni, przed inwazją kleszczami poprzez okres: 3-4 tygodni, przed inwazją wszołów przez okres: 42 dni. Opakowanie zawiera 3 dawki preparatu.

Frontline Spot On to krople, które dzięki komfortowej pipecie można prosto i błyskawicznie zaaplikować. Kota nie należy kąpać na dobę przed i po aplikacji.

Preparat najlepiej zaaplikować na skórę pomiędzy łopatkami. Wtedy możemy mieć pewność, że pupil nie wyliże preparatu.

Co akcentuje Frontline Spot On na tle pozostałych preparatów Frontline?

Największe zaufanie, najdłużej na rynku, najdłuższe działanie, podstawowa ochrona.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, artykuł jest przystępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego albo zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych i sklepów zoologicznych.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów osiągalny jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej artykułu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008r., nr 45, poz. 271).


NAZWA towaru LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Frontline Spot-on 50 mg/0,5 ml roztwór do nakrapiania dla kotów.

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Klarowny roztwór.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY towaru LECZNICZEGO 1 pipeta (0,5ml) posiada: Fipronil 50mg

wyodrębnionIA Leczenie i uniemożliwianie inwazji u psów: pcheł (Ctenocephalides sp.), kleszczy (Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor sp., Amblyomma americanum, Haemaphysalis leachi, Ixodes sp.), wszołów (Felicola subrostratus – u kotów, Trichodectes canis - u psów). Produkt może być wykorzystywany u kotów oraz psów do uniemożliwiania i leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). W tym celu zaleca się comiesięczny zabieg na pacjencie z objawami alergii i na innym psom i kotom z nim przebywającym. Pojedyncza dawka preparatu zapewnia ochronę: przed inwazją pchłami poprzez okres: 3 miesięcy u psów i 5 tygodni u kotów, przed inwazją kleszczami przez okres: 3-5 tygodni u psów i 3-4 tygodni u kotów, przed inwazją wszołów poprzez okres: do 63 dni u psów i 42 dni u kotów.

PRZECIWWSKAZANIA Z powodu braku badań produktu leczniczego nie należy stosować u gatunków innych niżeli docelowy. Nie należy stosować artykułu u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub o masie ciała poniżej 2 kg i u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/albo masie ciała poniżej 1 kg. Nie stosować u kotów i psów chorych (choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać objawy niechciane, a nawet prowadzić do śmierci. Nie stosować w sytuacji nadwrażliwości na substancję czynną albo na dowolną substancję pomocniczą.

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. Z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 399/97, 5008/08, 5007/08, 5006/08, 5005/08

towar LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.