Menu

Frontline Spot On L krople dla dużych psów 3szt.

Cechy produktu

  • Producent frontline 

Opis

Frontline Spot On L krople dla obszernych psów 3szt.

Skuteczne krople do nakrapiania przeciw pchłom i kleszczom. Pojedyncza dawka preparatu gwarantuje ochronę: przed inwazją pchłami przez okres: 3 miesięcy, przed inwazją kleszczami poprzez okres: 3-5 tygodni, przed inwazją wszołów przez okres: do 63 dni. Opakowanie posiada 3 dawki preparatu.

Frontline Spot On to krople, które dzięki komfortowej pipecie można łatwo i momentalnie zaaplikować. Psa nie należy kąpać na dobę przed i po aplikacji.

Preparat najlepiej zaaplikować na skórę pomiędzy łopatkami. Wtedy możemy mieć pewność, iż pupil nie wyliże preparatu.

Co podkreśla Frontline Spot On na tle pozostałych preparatów Frontline?

Największe zaufanie, najdłużej na rynku, najdłuższe działanie, podstawowa ochrona.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w sytuacji odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane poprzez sklep do gabinetów weterynaryjnych i sklepów zoologicznych.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego typu produktów realny jest wyłącznie w sytuacji wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008r., nr 45, poz. 271).


NAZWA artykułu LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Frontline Spot-on L 268 mg/2,68 ml roztwór do nakrapiania dla psów.

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Transparentny roztwór.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY produktu LECZNICZEGO Substancja czynna: 1 pipeta (1,34ml) zawiera: Fipronil 134mg

wyróznionIA Leczenie i zapobieganie inwazji u psów: pcheł (Ctenocephalides sp.), kleszczy (Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor sp., Amblyomma americanum, Haemaphysalis leachi, Ixodes sp.), wszołów (Felicola subrostratus – u kotów, Trichodectes canis - u psów). Towar może być stosowany u kotów i psów do zapobiegania i leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). W tym celu zaleca się comiesięczny zabieg na pacjencie z objawami alergii, a także na innym psom i kotom z nim przebywającym. Pojedyncza dawka preparatu zapewnia ochronę: przed inwazją pchłami przez okres: 3 miesięcy u psów i 5 tygodni u kotów, przed inwazją kleszczami przez okres: 3-5 tygodni u psów i 3-4 tygodni u kotów, przed inwazją wszołów poprzez okres: do 63 dni u psów i 42 dni u kotów.

PRZECIWWSKAZANIA Z powodu braku badań produktu leczniczego nie należy stosować u gatunków innych niż docelowy. Nie należy stosować towaru u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni i/albo o masie ciała poniżej 2 kg i u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub masie ciała poniżej 1 kg. Nie stosować u kotów i psów chorych (choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać objawy niechciane, a nawet prowadzić do śmierci. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną albo na dowolną substancję pomocniczą.

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. Z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 399/97, 5008/08, 5007/08, 5006/08, 5005/08

towar LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.