Menu

Frontline Spot On M krople dla średnich psów 3szt.

Cechy produktu

  • Producent frontline 

Opis

Frontline Spot On M krople dla średnich psów 3szt.

Skuteczne krople do nakrapiania przeciw pchłom i kleszczom. Pojedyncza dawka preparatu zapewnia ochronę: przed inwazją pchłami poprzez okres: 3 miesięcy, przed inwazją kleszczami przez okres: 3-5 tygodni, przed inwazją wszołów przez okres: do 63 dni. Opakowanie gromadzi 3 dawki preparatu.

Frontline Spot On to krople, które dzięki wygodnej pipecie można prosto i ekspresowo zaaplikować. Psa nie należy kąpać na dobę przed i po aplikacji.

Preparat najlepiej zaaplikować na skórę między łopatkami. Wtedy możemy posiadać pewność, iż pupil nie wyliże preparatu.

Co uwydatnia Frontline Spot On na tle pozostałych preparatów Frontline?

Największe zaufanie, najdłużej na rynku, najdłuższe działanie, podstawowa ochrona.

UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest przystępny do sprzedaży tylko w sytuacji odbioru osobistego albo zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych i sklepów zoologicznych.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego typu produktów osiągalny jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej towaru lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Z 2008r., nr 45, poz. 271).


NAZWA produktu LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Frontline Spot-on M 134 mg/1,34 ml roztwór do nakrapiania dla psów

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Roztwór do nakrapiania. Transparentny roztwór.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY artykułu LECZNICZEGO Substancja czynna: 1 pipeta (0,67ml) posiada: Fipronil 67mg

wyodrębnionIA Leczenie i uniemożliwianie inwazji u psów: pcheł (Ctenocephalides sp.), kleszczy (Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor sp., Amblyomma americanum, Haemaphysalis leachi, Ixodes sp.), wszołów (Felicola subrostratus – u kotów, Trichodectes canis - u psów). Artykuł może być wykorzystywany u kotów i psów do uniemożliwiania i leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). W tym celu zaleca się comiesięczny zabieg na pacjencie z objawami alergii oraz na innym psom i kotom z nim przebywającym. Pojedyncza dawka preparatu zagwarantuje ochronę: przed inwazją pchłami przez okres: 3 miesięcy u psów i 5 tygodni u kotów, przed inwazją kleszczami poprzez okres: 3-5 tygodni u psów i 3-4 tygodni u kotów, przed inwazją wszołów przez okres: do 63 dni u psów i 42 dni u kotów.

PRZECIWWSKAZANIA Z powodu braku badań artykułu leczniczego nie należy stosować u gatunków innych niż docelowy. Nie należy stosować artykułu u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni i/albo o masie ciała poniżej 2 kg, a także u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/albo masie ciała poniżej 1 kg. Nie stosować u kotów i psów chorych (choroby układowe, stany gorączkowe) albo w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać objawy niechciane, a choćby prowadzić do śmierci. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO Boehringer Ingelheim Sp. Z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98 NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU 399/97, 5008/08, 5007/08, 5006/08, 5005/08

towar LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.