Naturalny jonizator powietrza LAMPA SOLNA - "MISA SOLNA" - prosto z podnóża Himalajów! Każda lampa solna jest naturalna i specyficzna, a to oznacza, iż nie wyszukamy dwóch identycznych egzemplarzy, dlatego również oferowany towar może kształtem i barwą nieco odbiegać od tej prezentowanej na zdjęciu.
W skład zestawu wchodzi: podstawka drewniana + MISA tworzona ze soli himalajskiej wypełnienie - bryły soli himalajskiej kabel elektryczny o długości 1,5m. Napięcie 230V, Żarówka E14, 15W. Lampy solne wykonane są z soli kamiennej, czyli skały osadowej składającej się na ogół z halitu, który charakteryzuje się niską łamliwością, łatwą rozpuszczalnością w wodzie, a także korzystną przewodnością cieplną.
Lampa solna jest naturalną bryłą solną o przeróżnych wymiarach poprzecznych i wzdłużnych. Właściwości lampy Lampy solne to naturalne jonizatory powietrza sugerowane są istotnie osobom cierpiącym na alergię, astmę, choroby układu krążenia i układu oddechowego.
kompilacja soli kamiennej w naturalny sposób oczyszcza powietrze z kurzu, cząsteczek grzybów i pleśni. Poprawia koncentrację wspomagając produktywność pracy i nauki, usprawniają zasypianie i niwelują negatywny wpływ komputerów czy telewizorów na nasze zdrowie.
Ze względu na swoje piękne i bogate odcienie lampy solne sąstosowane w terapii kolorami, czyli chromoterapii. Ich kojące światło pomaga osobom znerwicowanym i cierpiącym na bezsenność. Kryształy soli są silnie higroskopijne, tzn.
przyciągają cząsteczki wody z atmosfery, więc należy je używać w pomieszczeniach suchych. W przypadku zwiększenia wilgotności w pomieszczeniu, lampa powinna być wyłączona. Jeżeli lampa ulegnie silnemu zawilgoceniu należy wyłączyć ją z prądu i sprawdzić oprawę z przewodem elektrycznym.
Czyszczenie lampy Po odłączeniu od prądu lampę można czyścić wilgotną ścierką, a następnie osuszyć włączając lampę na kilka godzin. Nie wolno zamaczać otworu z oprawą elektryczną. Zamiana żarówki Należy wyciągnąć wtyczkę lampy z gniazdka.
Następnie potężnie, dwoma palcami chwycić dolną część oprawy elektrycznej pociągając ją lekko do siebie, do momentu wyjęcia sprężyny mocującej. Po zamianie żarówki, należy chwycić dwoma palcami za sprężynę mocującą, tak żeby przylegała ona do oprawki i wsunąć cały komponent elektryczny do otworu w lampie.
teraz można bezpiecznie podłączyć lampę do prądu. Im obszerniejsza lampa albo im więcej lamp w jednym pomieszczeniu, tym większa będzie kumulacja jonów ujemnych w pomieszczeniu zależna jest od wielkości/ilości lamp umieszczonych w pomieszczeniu.
W wyborze adekwatnej lampy pomoże poniższe zestawienie: Lampa 2-3 kg jest wyznaczona do pomieszczeń o powierzchni do 10 m2 Lampa 3-5 kg jest wyodrębniona do pomieszczeń o powierzchni do 12 m2 Lampa 5-7 kg jest wyrózniona do pomieszczeń o powierzchni do 15 m2 Lampa 7-9 kg jest wyszczególniona do pomieszczeń o powierzchni do 18 m2 Lampa 9-11 kg jest wyznaczona do pomieszczeń o powierzchni do 20 m2 Lampa 13-15 kg jest wyznaczona do pomieszczeń o powierzchni do 25 m2 Lampa 20-25 kg jest wyrózniona do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2 parametry: Waga: 3-3,5 kg Długość kabla: 1,5 m Wysokość: 160 mm Szerokość: 150 mm Uprzejmie informujemy, że odcień podstawki może różnić się w zależności od dostawcy.