Menu

UNIKATOWY HISTORYCZNY MORGENSTERN 3 KULE Z XIVw

Cechy produktu

  • Producent WŁOCHY 

Opis

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA błyskotliwa REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


(W MZ-3P)

Materiał:
stop cynku i aluminium oraz drewno postarzane

Producent: Włochy

długość trzonka 26 cm

długość całkowita 46 cm
waga: 0,3 kg

To nie jest blaszana zabawka wyłącznie realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i rozmiary wzorowane na oryginale).


"Gwiazda poranna, kropacz, morgenstern, morgensztern, morning star – wariant broni obuchowej, rodzaj wekiery (okutej maczugi) charakteryzujący się głowicą nabitą kolcami w profilu gwiazdy (stąd nazwa). Stylisko miało zróżnicowaną długość, zróżnicowana też była jakość wykonania – od najprostszych drewnianych, z gwoździami nabitymi poprzez zwykłego kowala, po doskonale wytworzone egzemplarze pochodzące z warsztatów zawodowych wytwórców broni. Była wykorzystywana zarówno poprzez piechotę, jak i rycerstwo, znajdowała się również na wyposażeniu arsenałów miejskich. Rozpowszechniła się na początku XIV w. Ostatnio użytkowana bojowo w czasie I wojny światowej

nieraz mianem morgensterna niepoprawnie nazywa się kiścień.

Nazwa "gwiazda poranna" (jako typ broni) funkcjonuje w języku polskim od stosunkowo niedawna, pojawiła się typowo za sprawą obcojęzycznej literatury fantasy i gier fabularnych. Z tego powodu w polskich tekstach często można się spotkać z niemiecką albo angielską wersją tej nazwy i z rozmaitymi, nieraz błędnymi, jej definicjami"1.

1-Gwiazda zaranna [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2010-12-26 15:19Z [dostęp: 2011-02-09 15:43Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gwiazda_zaranna&oldid=24458175

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.