Menu

Foligain Minoxidil 5% przeciw wypadającym włosom 3x60ml

Cechy produktu
  • Producent Foligain 
Opis

Foligain posiada 5% minoxidil, który stymuluje obumarłe mieszki zapewniając maksymalny wzrost włosów u panów. Folgian minoxidil znamionuje się mniejszą zawartością alkoholu w składzie zatem asygnowany jest dla osób, które posiadają wrażliwą skórę głowy.

Dlaczego stosować Foligain?

1. Klinicznie potwierdzone wyniki
2. Produktywnie zatrzymuje łysienie
3. Stymuluje obumarłe mieszki włosów
4. Pobudza wzrost włosów

Co to jest minoxidil?

Początkowo użytkowany był jako lek na ciśnienie ale pacjenci go przyjmujący wkrótce zauważyli wzrost włosów. Od tamtej pory stosowany jest jako środek przeciw łysieniu. W lotionie Foligain minoxidil został rozpuszczony w glikolu propylenowym. Glikol propylenowy zagwarantuje równomiernie rozprowadzenie minoxidilu na skórze głowy i zwiększa jego absorpcję.

Foligain minoxidil asygnowany jest dla panów, którzy posiadają ogólne przerzedzenie włosów na czubku głowy. Towar może nie zadziałać na łysienie pojawiające się od linii czoła.


Badania naukowe

Dermatolodzy przeprowadzili badania poprzez rok na grupie 984 panów dotkniętych łysieniem rodzaju męskiego. Celem badania była ocena produktywności 5% minoxidilu na wypadające włosy i ich wzrost. Poprzez rok pacjenci stosowali 1ml roztworu 2 razy dziennie na skórę głowy.
Pod koniec okresu dermatolodzy stwierdzili zmniejszenie się obszaru łysienia u 62% pacjentów.


użytkowanie: Nanieść 1ml preparat na skórę głowy przy użyciu pipety, skrupulatnie wmasować i nie spłukiwać. Roztwór powinien być użytkowany dwa razy dziennie. Po zastosowaniu należy starannie umyć ręce.

komponent aktywny: Minoxidil 5%

zastosowanie: odrost włosów na czubku głowy (vertex)

Ostrzeżenia: Do stosowania zewnętrznego. Tylko dla mężczyzn. Łatwopalny.

Nie stosować jeżeli:

- jesteś kobietą

- wypadanie włosów jest nagłe i/albo miejscowe

- nie jest znana przyczyna wypadania włosów

- poniżej 18 roku życia. Nie stosować u dzieci.

- skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona i bolesna

- stosujesz już inne leki na skórę głowy

Zapytaj lekarza przed zastosowaniem produktu.

Lotionu nie należy stosować na inne części ciała, unikać kontaktu z oczami. W razie dostania się do oczu, precyzyjnie wypłukać dużą ilością wody. Pierwsze wyniki używania można zauważyć po 2 miesiącach. Czasami efekty pojawią się dopiero po 4 miesiącach stosowania. Zatrzymanie wypadania włosów i ich odrost jest sprawą indywidualną i może się różnić u innych osób.

Należy przestać użytkowanie i zapytać lekarza jeżeli pojawi się ból w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, zawroty głowy, nagła zmiana masy ciała, spuchną stopy i ręce, pojawi się zaczerwienienie skóry głowy, pojawią się niepożądane włosy, jeżeli nie pojawi się odrost włosów po 4 miesiącach.

Nie stosować u pań w ciąży i karmiących. Trzymać z dala od dzieci.objętość 3x60ml (trzymiesięczna kuracja)

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.