Menu

Foligain Minoxidil 5% o niskiej zawartości alkoholu 3x60ml NOWY

Cechy produktu

  • Producent Foligain 

Opis

Foligain mieści 5% minoxidil, który stymuluje obumarłe mieszki zapewniając maksymalny wzrost włosów u panów.

Dlaczego stosować Foligain?

1. Klinicznie potwierdzone wyniki
2. Sprawnie zatrzymuje łysienie
3. Stymuluje obumarłe mieszki włosów
4. Pobudza wzrost włosów

Co to jest minoxidil?

Początkowo używany był jako lek na ciśnienie ale pacjenci go przyjmujący wkrótce zauważyli wzrost włosów. Od tamtej pory używany jest jako środek przeciw łysieniu. W lotionie Foligain minoxidil został rozpuszczony w glikolu propylenowym. Glikol propylenowy zagwarantuje równomiernie rozprowadzenie minoxidilu na skórze głowy i rozszerza jego absorpcję.

Foligain minoxidil przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy posiadają ogólne przerzedzenie włosów na czubku głowy. Towar może nie zadziałać na łysienie pojawiające się od linii czoła.


Badania naukowe

Dermatolodzy przeprowadzili badania przez rok na grupie 984 panów dotkniętych łysieniem typu męskiego. Celem badania była ocena skuteczności 5% minoxidilu na wypadające włosy i ich wzrost. Poprzez rok pacjenci stosowali 1ml roztworu 2 razy dziennie na skórę głowy.
Pod koniec okresu dermatolodzy stwierdzili zmniejszenie się obszaru łysienia u 62% pacjentów.


użytkowanie: Nanieść 1ml preparat na skórę głowy przy użyciu pipety, starannie wmasować i nie spłukiwać. Roztwór powinien być używany dwa razy dziennie. Po zaimplementowaniu należy precyzyjnie umyć ręce.

składnik aktywny: Minoxidil 5%

użycie: odrost włosów na czubku głowy (vertex)

Ostrzeżenia: Do użytkowania zewnętrznego. Tylko dla mężczyzn. Łatwopalny.

Nie stosować jeżeli:

- jesteś kobietą

- wypadanie włosów jest nagłe i/lub miejscowe

- nie jest znana przyczyna wypadania włosów

- poniżej 18 roku życia. Nie stosować u dzieci.

- skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona i bolesna

- stosujesz już inne leki na skórę głowy

Zapytaj lekarza przed zastosowaniem towaru.

Lotionu nie należy stosować na inne części ciała, unikać kontaktu z oczami. W razie dostania się do oczu, skrupulatnie wypłukać dużą ilością wody. Pierwsze wyniki wykorzystywania można zauważyć po 2 miesiącach. Czasami efekty pojawią się dopiero po 4 miesiącach wykorzystywania. Zatrzymanie wypadania włosów i ich odrost jest sprawą indywidualną i może się różnić u innych osób.

Należy przestać stosowanie i zapytać lekarza jeżeli pojawi się ból w klatce piersiowej, prędkie bicie serca, zawroty głowy, nagła zmiana masy ciała, spuchną stopy i ręce, pojawi się zaczerwienienie skóry głowy, pojawią się niechciane włosy, jeżeli nie pojawi się odrost włosów po 4 miesiącach.

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących. Trzymać z dala od dzieci.pojemność 3x60ml (trzymiesięczna kuracja)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.