Menu

Foligain Minoxidil 5% przeciw wypadającym włosom 3x60ml

Cechy produktu
  • Producent Foligain 
Opis

Foligain gromadzi 5% minoxidil, który stymuluje obumarłe mieszki gwarantując maksymalny wzrost włosów u panów. Folgian minoxidil cechuje się mniejszą zawartością alkoholu w składzie zatem przeznaczony jest dla osób, które mają wrażliwą skórę głowy.

Dlaczego stosować Foligain?

1. Klinicznie potwierdzone wyniki
2. Sprawnie zatrzymuje łysienie
3. Stymuluje obumarłe mieszki włosów
4. Pobudza wzrost włosów

Co to jest minoxidil?

Początkowo użytkowany był jako lek na ciśnienie lecz pacjenci go przyjmujący wkrótce zauważyli wzrost włosów. Od tamtej pory wykorzystywany jest jako środek przeciw łysieniu. W lotionie Foligain minoxidil został rozpuszczony w glikolu propylenowym. Glikol propylenowy zagwarantuje równomiernie rozprowadzenie minoxidilu na skórze głowy i rozszerza jego absorpcję.

Foligain minoxidil asygnowany jest dla mężczyzn, którzy posiadają ogólne przerzedzenie włosów na czubku głowy. Artykuł może nie zadziałać na łysienie pojawiające się od linii czoła.


Badania naukowe

Dermatolodzy przeprowadzili badania poprzez rok na grupie 984 mężczyzn dotkniętych łysieniem typu męskiego. Celem badania była ocena efektywności 5% minoxidilu na wypadające włosy i ich wzrost. Poprzez rok pacjenci stosowali 1ml roztworu 2 razy dziennie na skórę głowy.
Pod koniec okresu dermatolodzy stwierdzili zmniejszenie się obszaru łysienia u 62% pacjentów.


używanie: Nanieść 1ml preparat na skórę głowy przy użyciu pipety, dokładnie wmasować i nie spłukiwać. Roztwór powinien być stosowany dwa razy dziennie. Po zaimplementowaniu należy dokładnie umyć ręce.

element aktywny: Minoxidil 5%

zastosowanie: odrost włosów na czubku głowy (vertex)

Ostrzeżenia: Do wykorzystania zewnętrznego. Tylko dla panów. Łatwopalny.

Nie stosować jeżeli:

- jesteś kobietą

- wypadanie włosów jest nagłe i/albo miejscowe

- nie jest znana przyczyna wypadania włosów

- poniżej 18 roku życia. Nie stosować u dzieci.

- skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona i bolesna

- stosujesz już inne leki na skórę głowy

Zapytaj lekarza przed zastosowaniem artykułu.

Lotionu nie należy stosować na inne części ciała, unikać kontaktu z oczami. W razie dostania się do oczu, skrupulatnie wypłukać dużą ilością wody. Pierwsze wyniki użytkowania można zauważyć po 2 miesiącach. Czasami efekty pojawią się dopiero po 4 miesiącach używania. Zatrzymanie wypadania włosów i ich odrost jest sprawą indywidualną i może się różnić u innych osób.

Należy przestać użytkowanie i zapytać lekarza jeżeli pojawi się ból w klatce piersiowej, prędkie bicie serca, zawroty głowy, nagła zmiana masy ciała, spuchną stopy i ręce, pojawi się zaczerwienienie skóry głowy, pojawią się niepożądane włosy, jeżeli nie pojawi się odrost włosów po 4 miesiącach.

Nie stosować u pań w ciąży i karmiących. Trzymać z dala od dzieci.objętość 3x60ml (trzymiesięczna kuracja)

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.