Menu

Dlaczego jesteśmy ateistami (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381434058 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Schuklenk Udo|Russel Blackford 
  • Wydawnictwo Czarna Owca 
  • Ilość stron 408 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Dlaczego jesteśmy ateistami to unikatowy, prowokujący do przemyśleń zbiór esejów, które łączy temat osobistej niewiary w siłę wyższą. Ich autorzy, precyzyjnie wybrani spośród wysokiej klasy wykładowców akademickich, naukowców, pisarzy, przedstawicieli mediów i polityki, w przemyślany i uporządkowany sposób opisują powody, dla których odrzucają ideę bóstwa panującego nad światem i ludźmi.

Kilka esejów dotyka jeszcze kwestii społecznej roli religii, a także innych możliwych zamiast niej rozwiązań. Skategoryzowane w tomie eseje prezentują obfite spektrum punktów widzenia i stylów pisania, od ściśle ustrukturowanych filozoficznych wywodów po wyjątkowo osobiste, a czasem wręcz żartobliwe opisy tego, co spowodowało, że każdy z tych szacownych myślicieli wyrzucił religię ze swego życia.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą wierzącą czy nie, książka Dlaczego jesteśmy ateistami poprowadzi cię w intelektualnie stymulującą podróż w świat ludzi rozsądnych i racjonalnych, którzy żyją, nie podpierając się kulami religii.

Do utraty wiary może prowadzić sporo dróg, jednak wszystkie one są pouczające, ponieważ głos niewiary to głos rozumu. Blackford i Schüklenk zebrali pięćdziesiąt esejów, które nie tylko przedstawiają liczne argumenty przemawiające za ateizmem, lecz także pokazują, że wbrew powszechnemu stereotypowi ateistów znamionują moralność i humanizm w równym, a może choćby w pokaźniejszym stopniu, co ludzi wierzących.

Jerry A. Coyne, autor książki Why Evolution Is True

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.