Menu

Emocjonalność studentów cz.1 - katarzyna tomaszek (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377204634 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Katarzyna Tomaszek 
  • Wydawnictwo Petrus 
  • Ilość stron 358 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Problematyka wyczerpania sił jest obecna w literaturze psychologicznej od wielu lat, lecz spór wokół jego definicji, kategorii diagnostycznej, przyczyn czy następstw nadal nie został rozstrzygnięty. Badacze zgadzają się jednak, że doświadczanie wypalenia łączy się z wysokim ryzykiem zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak: depresja, zaburzenia lękowe czy większa podatność na uzależnienia od substancji psychoaktywnych i postępowych technologii.

Dopiero od niedawna zauważono, iż zjawisko to pojawia się na dodatek w grupach dzieci, młodzieży i studentów, w kontekście przeciążenia fizycznego i psychicznego obowiązkami szkolnymi lub akademickimi. Zwraca się tu uwagę na silne stresory, z jakimi zmagają się przez cały okres edukacji osoby w wieku rozwojowym.Niniejsze opracowanie ma na celu przybliżenie równocześnie aktualnego stanu wiedzy na temat tego zespołu objawów, jak również ukazania mechanizmów, które wywołują, że młodzi i pełni zapału do nauki ludzie podczas jej trwania tracą energię do nabywania wiedzy i zaczynają postrzegać ją jako bezwartościową i nieprzydatną; stają się zniechęceni, apatyczni i nieszczęśliwi.

często zaś rezygnują z kontynuacji kształcenia na wyższych jego etapach, tym samym marnując szansę na rozwój posiadanych potencjałów i zdolności i realizację wcześniejszych marzeń życiowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.