Menu

Honor Opowieść Ojca Który Zabił Własną Córkę - Lene Wold (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788380499645 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Lene Wold 
  • Wydawnictwo Czarne 
  • Ilość stron 184 
  • Rok wydania 2019 
Opis

Prawo obowiązujące w Jordanii bywa bezwzględne wobec kobiet, a bezkompromisowa obyczajowość powoduje, iż w rolę sędziów nierzadko wcielają się bliscy. Nic dziwnego, skoro seks przedmałżeński sprowadza hańbę na całą rodzinę kobiety, która dopuściła się nierządu.

Jedynym sposobem na przywrócenie utraconego honoru jest zabicie cudzołożnicy – matki, siostry, córki. Dotyczy to nie tylko związków przedmałżeńskich,na dodatek gwałtów czy relacji homoseksualnych. A jeśli kobieta, która czuje się zagrożona, zwróci się do służb publicznych po pomoc, najprawdopodobniej „dla ochrony” trafi do więzienia, zaś oprawcy pozostaną bezkarni.

Norweska dziennikarka Lene Wold na przykładzie historii Rahmana, Aiszy i Aminy próbuje zrozumieć, co kieruje Jordańczykami, którzy w XXI wieku wciąż kultywują krwawą tradycję honorowych zabójstw. Starszą córkę ojciec zamordował z powodu jej związku z kobietą, młodsza miała zginąć za ukrywanie prawdy o siostrze i tylko cudem uniknęła śmierci.

Autorka z niezwykłą otwartością, bez krzywdzących stereotypów wysłuchuje jednocześnie sprawcy, jak i siostry ofiary. Narażając życie, poszukuje odpowiedzi na pytanie: co kieruje ojcem, który zabija ukochane dzieci? Tytuł Honor opowieść ojca który zabił własną córkę Autor Lene Wold Tłumacz Mariusz Kalinowski Wydawnictwo Czarne EAN 9788380499645 ISBN 9788380499645 Kategoria Literatura\Literatura faktu liczba stron 184 Format 14x22.5x1.7 cm Rok wydania 2020 Oprawa Twarda Wydanie 1 Waga 0.324 kg

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.