Menu

Kaju i Kokot Lania lotania - książka

Cechy produktu

  • ISBN 9788328198197 

Opis

?Kaju i Kokot? Lania lotania? jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy (1934?2008)?Kajko i Kokosz? Szkoła latania? przetłumaczonego na gwarę poznańską. Proces opowiada o dwóch wojach? dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.

Komiks powstawał w latach 70. I 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego?Świat Młodych?. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło kolekcję, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.

Wersja komiksu?Szkoła latania? w gwarze poznańskiej to perełka dla kolekcjonerów i zwolenników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Pozwoli także młodszym czytelnikom poznać, a starszym przypomnieć sobie tę istotnie charakterystyczną dla mieszkańców Poznania i okolic gwarę języka polskiego.

Krwawy Hegemon i jego bezwzględni Zbójcerze wybudowali swoją warownię niedaleko Mirmiłowa. Pewnego dnia dowódca, który wpadał w złość, gdy ktoś zarzucał mu brak poczucia humoru, wpadł także na pomysł. Postanowił zaatakować sąsiedni gród, a podbój rozpocząć od Klubo-Gospody, uznał bowiem, że zajęcie tego strategicznego obiektu złamie ducha obrońców.

Plan może był niezły, ale spalił na panewce dzięki Kajkowi i Kokoszowi, którzy odparli atak. Hegemon postanowił więc pozbyć się na korzystne psujących mu szyki przeciwników i wpadł na kolejny pomysł: postanowił namówić kasztelana Mirmiła, aby udał się na Łysą Górę i spełnił swoje największe marzenie czyli nauczył się latać od czarownic.

A wraz z zarządcą Mirmiłowa powinni wyruszyć w drogę jego najlepsi wojowie...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.