Menu

Nieuniknione Jak inteligentne technologie zmienią naszą przyszłość (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788375617474 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Kelly Kevin 
  • Wydawnictwo POLTEXT 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2017 
Opis
Jest rok 2047. Nie masz samochodu, ani w ogóle zbyt dużo rzeczy, za to subskrybujesz odpłatnie to, co Ci trzeba. Wirtualna rzeczywistość jest tak powszechna, jak telefony komórkowe. Z urządzeniami, które cię otaczają, porozumiewasz się za pomocą gestów. Niemal wszystkie płaskie powierzchnie stały się ekranami, a kiedy patrzysz na nie, one patrzą na ciebie. Reklamodawcy płacą ci za oglądanie reklam. Roboty i nienaturalna inteligencja wykonują twoją starą pracę, ale dzięki nim dostałeś nową zajmujesz się czymś, o czym nawet nie śniłoby ci się w dawnych czasach roku 2017.
Kevin Kelly, myśliciel i wizjoner, który kiedyś przewidział, jaki zasięg będzie miała internetowa rewolucja, kreśli wiarygodną i pełną optymizmu drogę, którą będziemy podążać poprzez najbliższe 30 lat w świecie, w którym sztuczna inteligencja stanie się codziennością. Nadchodące zmiany to rezultat długotrwałych tendencji, których oddziaływanie na nasz świat już się rozpoczęło. Kelly opisuje 12 z nich, m.in. Wyposażanie w nienaturalną inteligencję rzeczy, z którymi stykamy się na co dzień oraz przedkładanie dostępu nad posiadanie na własność i prezentuje ich wzajemne relacje. Te procesy zrewolucjonizują kompletnie to, jak pracujemy, uczymy się, kupujemy, spędzamy czas wolny i komunikujemy się ze sobą. Jeżeli zrozumiemy i wykorzystamy te nadciągające zmiany, łatwiej nam będzie ułożyć sobie nasze codzienne relacje w taki sposób,nowe technologie przyniosły nam jak najwięcej korzyści. Nieuniknione to książka dla każdego, kto szuka rady, jak znaleźć swoje miejsce w tym wyłaniającym się nowym świecie.
***
Kevin Kelly przyczynił się do powstania magazynu Wired i kierował nim przez pierwsze siedem lat. Publikuje m.in. W The New York Times, The Economist, Science oraz The Wall Street Journal. Jego wcześniejsze książki to w szczególności Out of Control (Poza kontrolą), New Rules for the New Economy (nowe reguły nowej gospodarki) wydanie polskie w 2001 r., Cool Tools (Naprawdę fajne rzeczy), a także What Technology Wants (Czego chce technika). Mieszka w Kalifornii i jest nadal związany z Wired.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.