Menu

Odnowa Charyzmatyczna I Dokument z Malines Przemysław Wołoszyn (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788360512043 
  • Oprawa miękka 
  • Autor kard. Leon J. Suenens 
  • Wydawnictwo Serafin 
  • Ilość stron 96 
  • Rok wydania 2016 
Opis

I Dokument z Malines jest próbą uporządkowania i przybliżenia najważniejszych pojęć związanych z ruchem, jakim jest Odnowa w Duchu Świętym. Czym jest chrzest w Duchu Świętym i jak ma się on do powszechnego sakramentalnego chrztu" Czy teraz potrzebujemy jakieś formy inicjacji chrześcijańskiej" Jaką rolę mogą w niej pełnić dary Ducha Świętego" Czy chrześcijaninowi starczy sama znajomość prawd wiary, czy również potrzebuje doświadczenia jej produktywności w życiu" Jakie znaczenie dla inicjacji chrześcijańskiej ma Odnowa w Duchu Świętym? - to jedynie kilka pytań, na które starają się odpowiedzieć autorzy.

Książka mieści także dyskusję z rozmaitymi zarzutami, na jakie swego czasu była narażona katolicka Odnowa Charyzmatyczna. Równocześnie ukazuje szereg wskazań duszpasterskich, które mogą stanowić cenną pomoc dla wszelkich grup modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym.

I Dokument z Malines podejmuje wyzwanie opisania pod kątem teologicznym oraz duszpasterskim zjawiska Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. W pracy tej, z inicjatywy kard. Leona J. Suenensa, wspomogli go liderzy Odnowy w Duchu Świętym z wielu krajów świata (m.in.

Ralph Martin, Albert de Montleon, Heribert Muhlen, Kevin Ranaghan), a nad stroną teologiczną czuwali światowej sławy teologowie jak Ives Congar, Rene Laurentain oraz znany nam dziś skądinąd Joseph Ratzinger.

Już same wymienione nazwiska stanowią najlepszą rekomendację tej książki.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.