Menu

Pani Stefa - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 300 zł. (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788380490871 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Magdalena Kicińska 
  • Wydawnictwo Czarne 
  • Ilość stron 272 
  • Rok wydania 2015 
Opis

2 czerwca 1886 roku do księgi metrykalnej wpisane zostaje „niemowlęcie płci damskiej” urodzone w Warszawie 26 maja. „Opóźnienie sporządzenia aktu nastąpiło wskutek niedbalstwa rodziców”. Już ustalenie jej pochodzenia okazało się ogromnym wyzwaniem.

W historii jej rodziny więcej jest znaków zapytania aniżeli faktów. Nie wiadomo choćby, od kiedy rodzina zaczęła używać nazwiska Wilczyńscy. Jej warszawskie adresy: Świętojerska 16, Franciszkańska 2, Krochmalna 92 – niby istnieją, ale ulice biegną inaczej, a domy już dawno zniknęły.

Wychowankowie zapamiętali, że była bezszelestna, pojawiała się niespodziewanie i równie znikała. I być może z tego samego powodu o niej zapomniano – zniknęła w cieniu Janusza Korczaka. Emmanuel Ringelblum zapisał: „Współpracowali ze sobą poprzez całe życie.

nawet śmierć ich nie rozłączyła. Poszli razem na śmierć. Wszystko, co związane jest z osobą Korczaka – internat, propagowanie miłości do dzieci – wszystko jest wspólnym dorobkiem obojga”. W książce Magdaleny Kicińskiej Stefania Wilczyńska wraca na swoje miejsce.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.