Menu

Pułapki poprawności politycznej - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 300 zł. (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788360748336 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Monika Kacprzak 
  • Wydawnictwo Von Borowiecky 
  • Ilość stron 396 
  • Rok wydania 2012 
Opis
Książka nominowana do nagrody im. Mackiewicza w 2013 r. "Albowiem tylko prawda jest interesująca". W potocznym rozumieniu poprawność polityczna to nieszkodliwe dziwactwo polegające na zastępowaniu pojęciem inności wypracowanych przez stulecia ludzkiej cywilizacji kategorii dobra i zła, efektowna i brzydoty, prawdy i fałszu. W istocie jednak poprawność polityczna to medialne sterowana, działająca z opóźnieniem, ale i długotrwała w skutkach, neomarksistowska bomba podłożona pod fundamenty naszej cywilizacji. Jeśli bowiem nie ma już prawdy i fałszu, to nie ma także poznania, jeśli nie ma piękna i brzydoty, to nie ma też sztuki, a jeśli ludzkie innowacyjnanie nie podlega ocenom w kategoriach dobra i zła, to człowiek jest jedynie zwierzęciem dysponujacym rozumem, który już nie służy do analizy rzeczywistości, a tylko do zaspokajania najprostszych potrzeb... Są to zresztą wyłącznie potrzeby fizjologiczne, bo w zasadzie wszystkie zapotrzebowania zwięrzęcia do tej kategorii potrzeb dają się zredukować. Wobec powyższego nieuchronne wydaje się pokazanie i wyjaśnienie, w interesie jakich grup społecznych leży propagowanie poprawności politycznej? Czy inicjowana poprzez nią akcja redefinicji podstawowych pojęć cywilizacji chrześcijańskiej, nie jest w rzeczywistości ateistyczną próbą dekonstrukcji całej antropologii będącej podstawą naszej cywilizacji, a zarazem naszej wiedzy o człowieku, jego godności i tożsamości? Czy zatem przed zalewem poprawnych politycznie pomysłów można się produktywnie bronić? Autorka ukazuje, iż jest to realne. Kolejne strony ksiązki demaskują źródła poprawności politycznej, jej prawdziwe założenia oraz odsłaniają sposoby obrony przed oskarżeniami o homofobię, pomysłami radykalnych feministek, tragicznymi w skutkach zmianami wprowadzanymi w edukacji czy oskarżeniami o posługiwanie się "mową nienawiści"...
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.