Menu

Utracone serce Azji - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 300 zł. (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788375363654 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Colin Thubron 
  • Wydawnictwo Czarne 
  • Ilość stron 472 
  • Rok wydania 2012 
Opis

"Azja Środkowa – serce mongolskiego imperium Tamerlana i cel stalinowskich zsyłek, kraina ogromnych przestrzeni, niezliczonych tajemnic i niezwykłych opowieści. Odległy i fascynujący region, w którym bieg zdarzeń zmienia się gwałtownie i zaskakująco jak krajobraz - stepy przechodzą w pustynie i wypiętrzają się w wysokie góry, burzliwa historia obala i unosi imperia.

W Utraconym sercu Azji Colin Thubron, autor bestsellerowych książek podróżniczych, zabiera czytelników w nieszablonową podróż przez ten niedużo znany, rzadko odwiedzany,atrakcyjny i ważny zakątek świata.""Thubron ma czas.

Nadkłada drogi, aby obejrzeć zrujnowaną twierdzę na pustyni, kilka dni szuka zapomnianego grobu wodza antybolszewickiej rewolty, zamiast samolotu wybiera zdezelowany autobus. Odwiedza szacowne zabytki i industrialne monstra, metropolie i zabite dechami wioski.

Pociąga go przyroda i wszelkie miejsca kultu. Utracone serce Azji można czytać na kilka sposobów – jako dziennik niespiesznej włóczęgi, erudycyjny przewodnik po regionie albo rzetelny reportaż o państwach Azji Centralnej: Kazachstanie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie (które uzyskały niepodległość zaledwie kilka miesięcy przed przyjazdem pisarza).

To jedna z tych lektur, po których chce się spakować plecak i natychmiast wyruszyć w podróż"".Wojciech Górecki ""Thubron ma wrażliwość pisarza i umysł historyka. Nie można sobie wyobrazić wspanialszego towarzysza podróży przez nieznane krainy"".""Washington Post Book World""" Tytuł Utracone serce azji Autor Colin Thubron Wydawnictwo Czarne EAN 9788375363654 ISBN 9788375363654 Kategoria Literatura\Esej reportaż seria Orient express liczba stron 470 Format 12.5x20.5x3 cm Rok wydania 2012 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.52 kg

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.