Menu

W kręgu Kierkegaarda - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 99,99 zł. (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788361199953 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Marek Derewiecki 
  • Ilość stron 512 
  • Rok wydania 2014 
Opis

Żyjemy w czasach dynamicznych przemian i przewar­toś­ciowań. Jednym z wyraźnych symptomów na kontynencie europejskim jest cykl gwałtownej sekularyzacji i rugo­wanie chrześ­cijaństwa z przestrzeni publicznej.

Opublikowanie w takim klimacie książki upamiętniającej dwusetną rocznicę urodzin obfitego Duńczyka Sorena Kierkegaarda należy uznać za istotnie adekwatny pomysł. To przecież duński filozof już w XIX wieku ubolewał nad duchowym stanem zachodniego społeczeństwa, które pogrąża się w grząskim gruncie rozwodnionego chrześ­cijaństwa, przeintelektualizowanej wiary i zamiera­jącego żywego świadectwa.

Książka jest projektem ambitnym, gromadzącym przemyślenia wielu intelektu­alistów – równocześnie refleksje filozoficzne, literackie, jak też i teo­logiczne. Takie podejście genialnie odzwierciedla obszar zain­tere­sowań Kierkegaarda – wnikliwego obserwatora rzeczy­wistości, głębokiego filozofa, wytrawnego pisarza i zaangażowanego chrześcijanina.

Czytelnik z pewnością odnajdzie tu inspirację dla własnych przemyśleń nad osobistymi wyborami, które dla duńskiego filozofa nigdy nie były czczą gadaniną,zawsze wyborami w kontekście spraw ostatecznych, wyborami dobra lub zła.

Książka prowadzi zarówno po zawiłych ścieżkach wyrafinowanej filozoficznej analizy, jak też – w tekstach odnoszących Kierkegaarda do innych pisarzy – daje możliwość studiów porównawczych, czyli umieszczenia go w szerszym kontekście kulturowym.

Duński myśliciel łączył w sobie głębię treści z wirtuozerią formy. Wszystkiemu zaś przyświecał cel nadrzędny jego pisarstwa – uświadomienie nam nieodwracalności naszych wyborów, która winna dodać powagi naszej egzystencji.

Do tego, jak należy mieć nadzieję, zachęci czytelników lektura opublikowanej pracy. Z recenzji prof. Jana Kłosa

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.