Menu

ważniejsze niż wszechświat (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788378863861 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Michał Heller 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 
  • Ilość stron 128 
  • Rok wydania 2018 
Opis

spore Pytania nigdy nie milkną w pełni.... Dlaczego w ogóle coś istnieje? Dlaczego to „coś” jest Wszechświatem? Czy da się wyzwolić z niewoli czasu? Czy istnienie zła w historii Wszechświata da się jakoś usprawiedliwić? W swojej najnowszej książce Michał Heller zastanawia się nad wielkimi zagadnieniami, jakie stawia Wszechświat i nasza własna egzystencja, sięgając do szerokiego zaplecza różnych działów nauki, dociekań filozoficznych, analiz teologów i zróżnicowanych myślicieli.

Autor pokazuje własną wizję świata dowodząc,spore Pytania zawierają w sobie także cień odpowiedzi – na pytanie, kim jest ten, kto pyta. Są pytania niewiele znaczące, obszerniejsze i największe. Są pytania prywatne, stawiane w swoim własnym interesie, i pytania ogólnoludzkie – takie, które roztrząsają filozofowie i których pełna jest literatura.

Istnieją wprawdzie pytania o szczególnym ciężarze wysokogatunkowym; często nazywa się je Wielkimi Pytaniami. Standardowym przykładem sporego Pytania, i to z najwyższej półki, jest pytanie o sens. Niekoniecznie o sens życia, czy sens Wszechświata, po prostu o sens.

Wszystkie inne pytania są tylko rozmienianiem na nieduże tego szerokiego Pytania. Michał Heller Michał Heller - uczony, kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.

Autor m.in. Książek Filozofia przypadku (CCPress 2012), Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013), Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015), Jak być uczonym (CCPress 2017).

Tytuł Ważniejsze niżeli wszechświat Autor Michał Heller Wydawnictwo Copernicus Center Press EAN 9788378863861 ISBN 9788378863861 Kategoria Nauki humanistyczne\Filozofia liczba stron 128 Format 13.5x20.2x1.8 cm Rok wydania 2018 Oprawa Twarda Wydanie 1 Waga 0.232 kg

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.