Menu

Wypalenie szkolne u adolescentów. raport z badań polsko - amerykańskich - katarzyna tomaszek,agnieszka muchacka - cymerman (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788377204429 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Katarzyna Tomaszek 
  • Wydawnictwo Petrus 
  • Ilość stron 204 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Zawarty w książce przegląd badań nad szkolnym wypaleniem u adolescentów budzi uznanie i podziw. Jest plastikowy, autorsko skomponowany, klarowny, logiczny i spójny. Powoduje, iż obie Autorki przy pomocy swych badań stają się częścią naukowej wspólnoty, dołączają do grupy osób zaangażowanych w poznawanie tego społecznie ważnego zjawiska.

Mamy w tej książce pokaz warsztatu badawczego na najwyższym poziomie metodologii i samodzielności i kreatywnego podejścia do stawianych problemów…, książka jest nie tylko godna najwyższego uznania, nie tylko może stać się swoistym wzorem do naśladowania czy również pewnym standardem dla badań pedagogicznych… Może stać się ona naszym przewodnikiem po zawiłej, niezwykle rozmaitej problematyce współczesnej szkoły… Brakuje w pedagogice takich zaangażowanych książek.

Z tym pokaźniejszym przekonaniem rekomenduję tę świetną publikację do druku, gratulując równocześnie obu Autorkom dojrzałości, wiedzy, opanowania warsztatu metodologicznego i precyzji i dokładności w badaniach.Prof.

zw. Dr hab. Mirosław Nowak-DziemianowiczBezsprzecznym walorem monografii jest porównawczy charakter zaprezentowanych w niej badań i analiz – w rodzimych realiach do rzadkości wciąż należą bowiem badania porównawcze, które zezwalają na wielostronne spojrzenie na rozpatrywane kwestie.

Na tym pokaźniejsze uznanie zasługuje w związku z tym, podjęcie przez Autorki badań polsko-amerykańskich. W moim przekonaniu jest to praca oryginalna o wielkich walorach poznawczych, która bez wątpienia wzbudzi zainteresowanie w szerokich kręgach odbiorców – typowo nauczycieli i rodziców, ale także nauczycieli akademickich (którzy mogą użyć przedstawione wyniki badań w procesie przygotowania przyszłych nauczycieli do sprawnej pracy w zawodzie), a także samych uczniów (którzy, dzięki lekturze, zyskać mogą świadomość istnienia zjawiska wypalenia szkolnego, jego przyczyn, symptomów i metod przeciwdziałania jego obecności, a gdyby to ostatnie zawiodło albo okazało się niemożliwe – jego negatywnym konsekwencjom).Dr hab.

Stefan T. Kwiatkowski, prof. ChAT Tytuł Wypalenie szkolne u adolescentów. Raport z badań polsko - amerykańskich Autor Katarzyna Tomaszek,Agnieszka Muchacka - Cymerman Wydawnictwo Petrus EAN 9788377204429 ISBN 9788377204429 Kategoria Nauki humanistyczne\Socjologia liczba stron 204 Format 16x24.6x2.1 cm Rok wydania 2020 Oprawa Twarda Wydanie 1 Waga 0.432 kg

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.