Menu

ITALERI Pz. Kpfw. V Panther Ausf. G

Cechy produktu

  • Producent Italeri 

Opis

Italeri 7504 1:72 Pz.Kpfw.V Panther Ausf.G

Pz.Kpfw V (SD.Kfz 171) Panther to niemiecki czołg przeciętny, uważany za jeden z najkorzystniejszych czołgów II wojny światowej. Pojazd ten był odpowiedzią na sowiecki T-34. Pierwsze wersje produkcyjne pojawiły się już w 1942 roku, lecz Pantery po raz pierwszy pojawiły się na linii frontu w lecie 1943roku, w bitwie na łuku kurskim. Na skutek nad wyraz wysokiej awaryjności i licznych problemów wieku dziecięcego pojazdu utracono 150 z 204 użytych wozów. Co atrakcyjne jednak, tylko kilka z owych 150 wozów stracono w wyniku ostrzału sowieckiego. Po wyeliminowaniu owych mankamentów Pantera zasłynęła jako nad wyraz produktywny czołg. Zawdzięczała to rewelacyjnie ukształtowanemu pancerzowi przedniemu i genialnej armacie ppanc. KwK 42/L70 kal.75mm. Podstawowa wersja T34/76 nie miała z Panterą obszerniejszych szans. Dopiero pojawienie się czołgów T34/85 i IS-2 zmieniło ten stan rzeczy.

W pudełku odnajdziesz:

  • plastikowe elementy do złożenia 2 modeli czołgów
  • modele w skali 1:72
  • długość po złożeniu: 12,3 cm
  • instrukcję
produkt nowy, w folii, lubianej marki Italeri.

Modele są wytwarzane z plastiku lub metalu, wymagają samodzielnego złożenia i pomalowania. Pudełko nie zawiera kleju, farbek, pędzelków i widocznych na wizualizacji komponentów terenu. Te części kupisz oddzielnie w naszym sklepie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.