Menu

Model do sklejania Fiat CR.42 Falco

Cechy produktu

  • Producent Italeri 

Opis

rozpoczynając od sukcesu Freccia z C.R. 32, o czym świadczy ogromna niezawodność i produktywność operacyjna w trakcie hiszpańskiej wojny domowej, włoski marka Fiat opracował pod koniec lat 30. Nowego C.R. 42 Falco. Nowy dwupłatowy myśliwiec jednomiejscowy miał - podobnie jak jego poprzednik - stałe podwozie i otwartą kabinę, ale został wyekwipowany w ważne innowacje, takie jak aluminiowa i stalowa rama pokryta płótnem i metalowymi panelami.

Dzięki doładowanemu, chłodzonemu powietrzem silnikowi radialnemu Fiat A.74, Fiat C.R. 42 osiągał prędkość 400 km / h. Miał niezwykłą zwrotność, bardzo docenianą poprzez włoskich pilotów, lecz posiadał również ograniczenia dwupłatowca. Był w stanie skutecznie walczyć z Gladiatorami Gloster, ale wkrótce został zdeklasowany poprzez szybsze i silnie uzbrojone monoplany, takie jak Hawker Hurricane i Supermarine Spitfire. Kilka samolotów Fiat C.R. 42, wraz z myśliwcami G.50 i BR.20, bombowcami CANT Z 1007 było wykorzystywanych poprzez włoską Regię Aeronautica podczas bitwy o Anglię w ramach Corpo Aereo Italiano.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.