Menu

TRUMPETER British Challenger 2 MBT

Cechy produktu

  • Producent Trumpeter 

Opis

Vicker Challenger 2 to nowoczesny czołg podstawowy zbudowany przez brytyjską markę Alvis s Ltd (dawniej Vickers Defense Systems). Choć podobny w wyglądzie do Challengera 1, Challenger 2 ma dużo ulepszeń, w tym zupełnie nową wieżę uzbrojoną w działo L30 kal.

120 mm, wystrzeliwujące nowy pocisk APFSDS-T (Armor Piercing Fin Discarding Sabot Tracer) z penetratorem ze zubożonego uranu. Nowy skomputeryzowany system kierowania ogniem, sterowanie działem elektrycznym i system stabilizacji oraz stabilizowane celowniki dowódcy i działonowego zapewniają wysokie prawdopodobieństwo trafienia pierwszej kolekcji zarówno w dzień, jak i w nocy.

charakterystyczne wyposażenie obejmuje kamerę termowizyjną nad mankietem armaty 120 mm, która gwarantuje obraz dla strzelca i dowódcy oraz system NBC (Nuclear, Biological, Chemical), punkty mocowania dodatkowych beczek z paliwem z tyłu, a także punkty mocowania dla lemiesza spycharki z przodu kadłuba.

Challenger 2 służy w armii brytyjskiej i w Royal Army of Oman. Znaczna Brytania złożyła zamówienia na 127 czołgów Challenger 2 w 1991 r. I dopełniające 259 w 1994 r. W 1993 r. Oman zamówił 18 czołgów Challenger 2, a zamówienie na kolejne 20 czołgów złożono w listopadzie 1997 r.

Challenger 2 wszedł do służby w armii brytyjskiej w czerwcu. 1998, a ostatni z 386 czołgów został dostarczony w kwietniu 2002. Dostawy do Omanu zostały zakończone w 2001 roku. Challenger 2 był wykorzystywany w Bośni i Kosowie.

Czołgi Challenger 2 armii brytyjskiej były użytkowane w operacji Iraqi Freedom.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.