Menu

Pisolet natryskowy hvlp 600ml Vorel 80902 - ZYSKAJ RABAT 30 ZŁ

Cechy produktu

  • Producent Vorel 

Opis

Opis artykułu

Pistolet natryskowy służy do realizowania prac lakierniczych. Czynnikiem potrzebnym do dobrego działania pistoletu jest sprężone powietrze. Lakier ze zbiornika pistoletu i sprężone powietrze doprowadzone do pistoletu, tworzą mieszaninę drobin lakieru i powietrza u wylotu dyszy pistoletu.

Rozpoczęcie pracy
Używając klucza płaskiego dokręcić dyszę. Sprawdzić szczelność i pewność połączeń układu zasilającego sprężonego powietrza. Przedmuchać wąż zasilający powietrzem, przed podłączeniem go do instalacji. Przed zastosowaniem pistoletu upewnić się, że został w odpowiedni sposób poddany czyszczeniu i konserwacji. Upewnić się, że zbiornik z materiałem powłokowym został podłączony w sposób zapewniający odpowiednią szczelność.

Regulacja szerokości strumienia natryskowego
Zmianę szerokości i kształtu strumienia natryskowego można uzyskać poprzez obrót dyszy powietrznej. Kształt strumienia może być płynnie regulowany od płaskiego do kolistego w zależności od potrzeb. Pokrętłem regulacji ilości materiału powłokowego ustala się liczba materiału powłokowego dostarczanego do strumienia powietrza. Natomiast pokrętłem regulacji natrysku ustawia się intensywność mieszanki materiału powłokowego z powietrzem. Zaleca się ustawienie strumienia mieszanki, tak, żeby uzyskać realnie małe cząstki materiału powłokowego, zapewni to udoskonalone rozłożenie materiału powłokowego na powierzchni.

Praca pistoletem
w trakcie wykorzystywania pistoletu należy utrzymywać dystans między wylotem pistoletu, a pokrywaną powierzchnią w przedziale od 10 do 15 cm. Należy starać się prowadzić wylot pistoletu prostopadle do pokrywanej powierzchni. Unikać ruchów po łuku, spowodują one nierównomierne rozłożenie materiału powłokowego. Zaleca się nałożyć kilka cienkich warstw, niżeli jedną grubą.

Regulacja przepływu powietrza
W zależności od rodzaju materiału powłokowego należy dobrać liczba sprężonego powietrza przez regulację pokrętła regulacji ciśnienia powietrza

wymiana dyszy
Należy upewnić się, że wymieniony został cały pakiet dyszy. W skład zestawu wchodzi, dysza materiału powłokowego, iglica i dysza powietrza

Uszczelnienie iglicy
w trakcie pracy należy sprawdzać szczelność uszczelnienia iglicy. W razie szerokiego zużycia uszczelkę należy wymienić w trakcie okresowego przeglądu pistoletu używając klucza płaskiego do demontażu zespołu uszczelnienia

Czyszczenie i konserwacja
Po skończonej pracy należy odłączyć pistolet od układu sprężonego powietrza i opróżnić zbiornik narzędzia z pozostałego materiału powłokowego. Precyzyjnie wyczyścić zbiornik z pozostałości materiału powłokowego. Precyzyjnie wyczyścić cały tor przesyłu materiału powłokowego. Niedokładne wyczyszczenie ograniczy atrybuty strumienia materiału powłokowego. Dyszę powietrza oczyścić za pomocą szczotki zamoczonej w rozpuszczalniku. Nigdy nie należy zanurzać całego pistoletu w rozpuszczalniku. Nigdy nie należy czyścić zatkanych otworów używając twardych przedmiotów ponieważ nawet minimalne uszkodzenia wewnętrzne mogą wpłynąć niekorzystnie na atrybuty strumienia natryskowego. Po umyciu pistoletu należy na części ruchome uszczelnień nałożyć niewielką liczba środka smarującego. Dyszę materiału powłokowego dokręcić do tego stopnia, aby uniknąć nieszczelności, a zarazem zapewnić płynny ruch iglicy.

atrybuty
  • Ciśnienie [bar]: 2-3,5
  • Opakowanie: color box
  • rozmiar dyszy [mm]: 1,4
  • rozmiar szybkozłącza [cal]: 1/4"
  • efektywność [l/min]: 118-201
  • pojemność [L]: 0,6
  • wymiar [cal]: 1/4

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.