Menu

Panasonic eneloop

Cechy produktu
  • Producent Panasonic 
Opis
Akumulatory Eneloop - i nie Ci potrzeba nic więcej

Eneloop to nieprzeciętny, trwały, fabrycznie naładowany, energooszczędny i ekonomiczny akumulator, który dobrze nadaje się do recyklingu i może być ładowany i rozładowywany nawet 2100 razy. Sięgnij po przyszłościowe akumulatory i dbaj o przyszłość naszego środowiska.

Życie z poszanowaniem środowiska

Eneloop to akumulator, który wytworzony został wokół koncepcji zrównoważonego rozwoju i poszanowania dla planety Ziemi. Kierujemy się zasadą: „nie wyrzucaj, ale ponownie naładuj". Korzystając z akumulatorów eneloop, ograniczasz ilość odpadów i mniej obciążasz środowisko naturalne.

Korzyści ekonomiczne

Choć początkowy koszt akumulatora przeznaczonego do wielokrotnego ładowania wydaje się stosunkowo wysoki, inwestycja w eneloop zwróci się już po kilku cyklach ładowania, a w dłuższej perspektywie — przyniesie znaczące oszczędności. Akumulatory eneloop można ładować nawet 2100 razy.

Gotowe do działania, od razu i po latach

Akumulatory eneloop są fabrycznie naładowane i gotowe do użytkowania od razu po zakupie. Nie trzeba ich ładować przed pierwszym wykorzystaniem. W trakcie gdy inne akumulatory, które nie są od razu gotowe do działania, z czasem tracą skategoryzowaną w nich energię, technika eneloop firmy PANASONIC zezwala na zachowanie po 5 latach nawet 70% skatalogowanej energii.

Akumulator o wyższym napięciu

Jedną z najważniejszych cech akumulatorów eneloop jest wyższy poziom napięcia. Mnóstwo urządzeń wyłącza się lub oznajmia niski poziom naładowania akumulatora, gdy napięcie spadnie poniżej 1,1 V. Napięcie konwencjonalnej baterii Ni-MH bezustannie zmniejsza się i wyjątkowo ekspresowo spada poniżej tego krytycznego poziomu. Natomiast akumulatory eneloop przez długi czas utrzymują napięcie wyższe aniżeli 1,1 V — dopiero tuż przed całkowitym rozładowaniem spada ono poniżej wartości granicznej. To pomiędzy innymi dlatego akumulator eneloop wystarcza na więcej fotografii aniżeli zwykłe baterie i akumulatory.

Działają w niskich temperaturach

Akumulatory eneloop zachowują doskonałe atrybuty w temperaturze 0ºC, a używać ich można choćby przy -20ºC. I choćby przy -20ºC akumulatory eneloop niezwykle powoli tracą zebraną w nich energię. Czas działania będzie jednak krótszy niżeli w temperaturze pokojowej.

Główne cechy:
  • Fabrycznie naładowane,
  • Niskie samorozładowanie,
  • Pracują w niskich temperaturach,
  • tworzone w Japonii,
  • Do 2100 cykli ładowania.

Specyfikacja:

Akumulator:

niklowo-wodorkowy

pojemność:

1900 mAh

wariant:

AA

Napięcie:

1.2V

Średnica:

ok. 14mm

Wysokość:

ok. 50mm

wytworzone:

w Japonii

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.