Menu

REWIZOR GT - LICENCJA NA PRACĘ ZDALNĄ/ODDZIAŁOWĄ

Cechy produktu

 • Producent INSERT 

Opis

Licencja na pracę zdalną/oddziałową do programu Rewizor GT jest przystępna w dwóch wersjach - pierwsza przeznaczona jest wyłącznie dla biur rachunkowych, druga - dla pozostałych firm, które chcą posiadać możliwość korzystania z programu poza miejscem wskazanym w karcie rejestracyjnej.

 • w jednostce organizacyjnej klienta biura - mogą tam być przetwarzane dane wyłącznie tego klienta;
 • poza biurem i poza jednostką klienta, czyli np. W prywatnym mieszkaniu pracownika biura;
 • na komputerze przenośnym przypisanym do jednostki organizacyjnej biura, niezależnie od miejsca pracy na tym komputerze, również w siedzibie klienta biura - w tym wypadku obowiązuje jednak ograniczenie czasowe do 12 godzin pracy miesięcznie w siedzibie danego klienta.

Wersja licencji dla pozostałych firm (niebędących biurami rachunkowymi) umożliwia przetwarzanie danych wszelkich jednostek organizacyjnych przedsiębiorstwa poza siedzibą jednostki organizacyjnej wskazanej w karcie rejestracyjnej licencji zwykłej. Celem wprowadzenia tego towaru jest legalna praca na danych przedsiębiorstwa, np. W domu pracownika, w przypadku przetwarzania danych wszystkich jednostek organizacyjnych firmy, lub w innym oddziale firmy.

Licencja na pracę zdalną/oddziałową ma formę aneksu do ogólnych "Warunków licencji" i wprowadza w nich kilka najistotniejszych zmian, które umożliwią pracę zdalną na programach księgowych i kadrowo-płacowych z linii InsERT GT.

Pytania i odpowiedzi

 1. Jestem właścicielem biura, moja pracownica ma drobne dziecko. Chciałbym jej umożliwić pracę w domu. Czy muszę nabyć odrębną licencję Rewizora GT/Rachmistrza GT/Gratyfikanta GT na jej zastosowanek?
  Nie, w takiej sytuacji starczy zakup licencji zdalnej/oddziałowej.
 2. Jeśli mam trzech pracowników, z których każdy pracuje w domu na komputerze, to czy muszę wykupić licencję dla każdego stanowiska?
  Tak. Należy wykupić tyle licencji zdalnych/oddziałowych, ile jest miejsc stosowania programu.
 3. Prowadzę biuro rachunkowe, chciałbym oddelegować pracownika, którego miejscem pracy będzie siedziba mojego klienta. Czy mogę korzystać z posiadanej licencji, czy powinienem nabyć licencję zdalną/oddziałową?
  Ponieważ stałym miejscem wykorzystywania programu będzie siedziba klienta, a nie adres wskazany w karcie rejestracyjnej, legalna praca będzie możliwa po zakupie licencji zdalnej/oddziałowej.
 4. Czy muszę wykupić licencję zdalną/oddziałową osobno na każdy podmiot, jaki obsługuję?
  Biuro może obsługiwać tyle podmiotów, ile wynika z podstawowej licencji programu. Natomiast jeśli pracownik biura chce przetwarzać informacje w siedzibie klienta, wtedy potrzebna jest licencja zdalna/oddziałowa.
 5. Moje biuro ma wielu kupujących, do których jeżdżę i w ich siedzibie przetwarzam ich informacje na moim notebooku. Czy muszę kupić odrębne licencje dla każdego z klientów?
  Jeśli czas przetwarzania tych informacji nie przekracza 12 godzin w skali miesiąca (u jednego klienta), starczy nabycie jednej licencji zdalnej/oddziałowej.
 6. W jaki sposób jest sprawdzane ograniczenie czasowe dotyczące pracy w siedzibie klienta?
  Jest to ograniczenie prawne i biura powinny użyć się do takiego rozwiązania. W bazie informacji gromadzone są daty i godziny zapisów księgowych. Na tej podstawie można określić, czy program był stosowany zgodnie z licencją.
 7. Czy można używać programu księgowego poza jednostką organizacyjną marki, na którą zarejestrowaliśmy program, bez konieczności nabywania licencji zdalnej/oddziałowej?
  Tak,jedynie w sytuacji, gdy w ten sposób będą przetwarzane informacje tej jednostki organizacyjnej, której adres został wyrózniony w karcie rejestracyjnej. Jeśli chcą Państwo przetwarzać informacje wszelkich jednostek Państwa producenta pod innym adresem, niezbędne jest nabycie licencji zdalnej/oddziałowej.
 8. Czy w przypadku zmiany adresu można przerejestrować licencję zdalną/oddziałową?
  Tak. W sytuacji zmiany miejsca stosowania programu licencjobiorca musi jednak błyskawicznie poinformować o tym licencjodawcę listem poleconym.
 9. Jeśli producent ma kilka oddziałów i jeden komputer w księgowości, na którym przetwarza dane w Rewizorze GT/Rachmistrzu GT/Gratyfikancie GT z innych oddziałów, to czy łamie licencję?
  Nie. Jeśli w jednostce, na którą zarejestrowano Rewizora, jest księgowość, to można przetwarzać tam informacje wszelkich jednostek organizacyjnych producenta. Licencjobiorca ma możliwość przetwarzania danych wszelkich jednostek organizacyjnych w jednostce innej aniżeli księgowość/centrala pod warunkiem wykupienia na nią Licencji na pracę zdalną/oddziałową.
 10. Co zrobić,informacje mogły być przetwarzane równocześnie w jednostce organizacyjnej klienta biura rachunkowego, jak i poza nią, np. W domu pracownika biura? Czy należy wykupić dwie licencje?
  W takiej sytuacji można skorzystać z trzeciej możliwości - używać komputera mobilnego przypisanego do jednostki organizacyjnej biura. Dane na tym komputerze można przetwarzać niezależnie od miejsca pracy. W siedzibie klienta praca będzie jednak ograniczona do 12 godzin w miesiącu.
 11. Czy ograniczenie do 12 godzin dotyczy także pracy pracownika biura w domu?
  W takim przypadku nie ma ograniczenia czasowego. Ograniczenie do 12 godzin pracy dotyczy liczby godzin przepracowanych u konkretnego klienta biura w ciągu miesiąca. Ma to umożliwić legalną pracę u wielu konsumentów tym księgowym, którzy przychodzą wyłącznie na kilka godzin miesięcznie do siedziby klienta. Chodzi o takie biura, które maja wielu konsumentów i obsługują ich, jeżdżąc do nich. Wtedy wystarczy nabyć jedną licencję oddziałową.
 12. Użytkownik Rewizora chce wydrukować ewidencję VAT zakupu. Czy może to zrobić, znajdując się poza miejscem użytkowania programu?
  Tak, ponieważ ograniczenie dotyczy jedynie przetwarzania danych, a wydruk nie jest przetwarzaniem.
 13. Czy kupując licencję zdalną, otrzymam nowy program?
  Nie - wyłącznie dokument nowej licencji. Oferujemy trzymać ją w miejscu użytkowania programu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.