Menu

Projektor Sony VPL-EX315

Cechy produktu

  • Producent Sony 
  • Jasność ANSI 3800 
  • Rozdzielczość optyczna XGA (1024 x 768) 
  • Kontrast 3300:1 
  • Technologia 3LCD 
  • Moc lampy 225 W

Opis

Projektor Sony VPL-EX315 doskonale pasuje do średnich i obfitych klas szkolnych i pokojów narad itp.

Jest cichy, niepokaźny i sprawny. Dzięki jasności 3800 lumenów i rozdzielczości XGA zagwarantuje szczegółowy obraz, który poprawnie widać nawet w jasnym pomieszczeniu. Technologia 3LCD firmy Sony zagwarantuje naturalną, żywą kolorystykę.

Model VPL-EX315 perfekcyjnie sprawdza się w dzisiejszych zintegrowanych środowiskach audiowizualnych i informatycznych. Jest zaopatrzony w dwa złącza HDMI, a także port USB z funkcją bezpośredniego wyświetlania z komputera (Direct USB Display). Wygodę wykorzystywania powiększa funkcja nadawania nazw wejściom. Dzięki niej można szybko sprawdzić na ekranie nazwę podłączonego urządzenia.

Projektor VPL-EX315 współpracuje także z siecią komputerową i pozwala na wyświetlanie prezentacji z maksymalnie czterech równocześnie podłączonych komputerów PC/Mac. Podłączenie opcjonalnego adaptera Wi-Fi zezwala na bezpośrednie wyświetlanie materiałów z notebooków, telefonów i tabletów. Przystępna jest także darmowa aplikacja, która służy do zdalnego sterowania projektorem ze smartfona albo tabletu. Na spotkania nie trzeba nawet zabierać komputera: źródłem wyświetlanej prezentacji może być pamięć USB.

Do obniżenia kosztów eksploatacji urządzenia przyczynia się szereg energooszczędnych funkcji i lampa o przedłużonej żywotności. Dodatkowym ułatwieniem przy konserwacji jest nowy system dostępu do lampy: od tyłu urządzenia.

Jasny, wyraźny obraz tworzony przez światło o maksymalnej jasności 3800 lumenów
Maksymalna jasność projektora VPL-EX315 (w trybie sporej jasności lampy) wynosi 3800 lumenów. Pozwala to na uzyskanie jasnego, istotnego obrazu w większych klasach i salkach konferencyjnych. Do wyboru są trzy tryby jasności dostosowane do najróżniejszych warunków — od światła dziennego po zaciemnione pokój.

technologia 3LCD BrightEra™
skuteczny system paneli 3LCD, wspomagany przez progresywną technologię Sony BrightEra™, gwarantuje wysoką jasność, spójność i rozdzielczość obrazu, wierną kolorystykę, a także imponującą bezusterkowość.

Rozdzielczość XGA
Rozdzielczość XGA (1024 x 768) i proporcje 4:3 gwarantują szczegółowy obraz. Upraszczają także bezpośrednie wyświetlanie obrazu z notebooka, urządzenia mobilnego czy odtwarzacza DVD.

szeroka moc wyjściowa dźwięku: 16 W
zaimplementowany głośnik monofoniczny ma dużą moc wyjściową: 16 watów. Dzięki czemu ścieżka dźwiękowa do filmu jest korzystnie słyszalna bez dodatkowych wzmacniaczy.

Energooszczędna lampa o przedłużonej żywotności — do 10 000 godzin pracy
nowoczesna technicznie lampa jest tańsza w eksploatacji i wymaga ograniczonej konserwacji. Jej podmiana jest wymagana po mniej więcej 10 000 godzin (w sytuacji pracy w trybie znikomej jasności).

progresywne funkcje oszczędzania energii
progresywna technika lampy umożliwia zastosowanie różnorodnych funkcji obniżających zużycie energii. Tryb samoczynnego zniżania jasności lampy zagwarantuje oszczędność energii, gdy projektor pozostaje włączony, a nie jest wykorzystywany. Tryb automatyki obrazu samoczynnie dostosowuje dynamiczność światła do wyświetlanego obrazu. Naciśnięcie przycisku na pilocie pozwala tymczasowo wygasić obraz i radykalnie zmniejszyć zużycie mocy.

prędkie kończenie projekcji
Nikt nie lubi bezczynnie czekać. Projektor można natychmiast wyłączyć i odłączyć od zasilania — bez długiego wyczekiwania na jego wystygnięcie.

Prezentacje za pośrednictwem sieci
Prezentację można jeszcze wyświetlić z podłączonego do sieci komputera PC albo Mac. Urządzenie pozwala także na wyświetlanie plików JPEG, PDF i innych przesyłanych bezprzewodowo z tabletu albo smartfona. Możliwe jest równoczesne wyświetlanie obrazu z maksymalnie czterech komputerów PC/Mac; z projektorem może się bratać maksymalnie ośmiu użytkowników. Komplet posiada aplikację Projector Station for Network Presentation na systemy Windows/Mac. Na tablety i smartfony dedykowana jest aplikacja firmy Pixelworks, którą można pobrać z Internetu. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://PWPresenter.pixelworks.com

Sterowanie i zarządzanie z dowolnego komputera podłączonego do sieci
Do zdalnego wybierania funkcji i ustawień projektora oraz kontrolowania jego stanu można wykorzystać dowolnego podłączonego do sieci komputera, na którym jest zainstalowany program Projector Station for Network Control dostarczany z projektorem.

Prezentowanie bez przewodów
Prezentacje można także wyświetlać bezprzewodowo z sprzętów mobilnych. (w przypadku systemów Microsoft Windows / Mac OS wymagany jest program Projector Station for Network Presentation. W urządzeniach z systemem iOS/Android trzeba zainstalować aplikację VueMagic.)

Zdalne sterowanie przy pomocy aplikacji na urządzenia z systemem iOS/Android
Po pobraniu do urządzenia przenośnego gratisowej aplikacji Projector Remote można sterować projektorem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, używając czytelnych przycisków na ekranie smartfona lub tabletu.

Wyświetlanie multimediów z pamięci USB
Po podłączeniu pamięci USB można bez użytkowania komputera wyświetlać zdjęcia, obrazy i grafikę.

Dwa wejścia HDMI
Dwa wejścia HDMI umożliwiają podłączanie maszyn z portami HDMI, takich jak komputery czy urządzenia do strumieniowej transmisji multimediów.

Funkcja USB Display — przyłączanie komputera jednym przewodem
Do reprodukcji obrazu i dźwięku* z komputera PC lub Mac potrzebny jest wyłącznie jeden przewód USB — nie trzeba nawet instalować żadnych dodatkowych sterowników.
* Może wystąpić przesunięcie czasowe pomiędzy obrazem a dźwiękiem. W przypadku gdy wymagane jest niewielkie opóźnienie, zaleca się użycie wejścia liniowego lub wejścia HDMI projektora.

Nadawanie własnych nazw wejściom
Można nadawać wejściom sygnału własne nazwy, takie jak „Odtwarzacz BD", „Komputer" czy „Kamera do dokumentów". Ułatwia to identyfikację podłączonych i wykorzystywanych sprzętów.

Łatwiejsza konserwacja
Dostęp do lampy uzyskuje się obecnie od tyłu projektora. Usprawnia to zamianę lampy, gdy projektor jest zamontowany w uchwycie sufitowym.

Cicha praca
Cicha praca wentylatora nie przeszkadza widzom w takich miejscach, jak klasy czy salki spotkań.


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.