Menu

Sony VPL-EX455

Cechy produktu

 • Producent Sony 

Opis

Jasny, istotny obraz, uniwersalny zestaw gniazd i łączy, a także niskie koszty eksploatacji

Projektor VPL-EX455 znakomicie nadaje się do klas szkolnych i pokojów narad przeciętnej wielkości.

Jest cichy, drobny i efektywny. Dzięki jasności 3600 lumenów, pokaźnemu współczynnikowi kontrastu (20 000:1) i rozdzielczości XGA zapewnia obraz, który poprawnie widać choćby w jasnym pomieszczeniu i na obszernym ekranie. Technologia 3LCD firmy Sony zagwarantuje naturalną, żywą kolorystykę. W porównaniu z poprzednimi modelami poprawiła się jakość obrazu. Nowe ustawienie balansu koloru/bieli pozwala widocznie wyświetlać tekst, a nowy tryb obrazu „Żywy" zapewnia jeszcze bogatszą i żywszą kolorystykę.

Model VPL-EX455 perfekcyjnie sprawdza się w dzisiejszych zintegrowanych środowiskach audiowizualnych i informatycznych. Jest zaopatrzony w dwa złącza HDMI i port USB z funkcją bezpośredniego wyświetlania z komputera (Direct USB Display). Wygodę używania powiększa funkcja nadawania nazw wejściom. Dzięki niej można szybko sprawdzić na ekranie nazwę podłączonego urządzenia.

Projektor VPL-EX455 współpracuje także z siecią komputerową i umożliwia wyświetlanie prezentacji z maksymalnie czterech równocześnie podłączonych komputerów PC/Mac. Podłączenie opcjonalnego adaptera Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie tworzyw bezpośrednio z laptopów.

Do obniżenia kosztów posiadania przyczynia się szereg energooszczędnych funkcji oraz lampa, której zalecany czas eksploatacji wynosi do 10 000 godzin. Rutynową konserwację przyspiesza i ułatwia nowy, komfortowy system dostępu do lampy: od tyłu urządzenia.

 • Jasny, znaczny obraz produkowany poprzez światło o maksymalnej jasności 3600 lumenów

  Maksymalna jasność projektora VPL-EX455 (w trybie obszernej jasności lampy) wynosi 3600 lumenów. Pozwala to na uzyskanie znacznego, kontrastowego obrazu w jasnych pomieszczeniach i na obfitym ekranach. Do wyboru są trzy tryby jasności dopasowane do najróżniejszych warunków — od światła dziennego po zaciemnione wnętrze.

 • technika 3LCD BrightEra™

  produktywny system paneli 3LCD, wspomagany poprzez progresywną technikę Sony BrightEra™, zapewnia wysoką jasność, spójność i rozdzielczość obrazu, wierną kolorystykę, a także imponującą niezawodność.

 • Rozdzielczość XGA

  Rozdzielczość XGA (1024 x 768) i proporcje 4:3 detalowy obraz. Upraszczają również bezpośrednie wyświetlanie obrazu z notebooka, urządzenia przenośnego czy odtwarzacza DVD.

 • spora moc wyjściowa dźwięku: 16 W

  zaimplementowany głośnik monofoniczny ma dużą moc wyjściową: 16 watów. Dzięki czemu ścieżka dźwiękowa do filmu jest należycie słyszalna bez dodatkowych wzmacniaczy.

 • Energooszczędna lampa o przedłużonej żywotności — do 10 000 godzin pracy

  progresywna technicznie lampa jest tańsza w użytkowaniu i wymaga ograniczonej konserwacji. Zalecany okres jej eksploatacji to około 10 000 godzin (w trybie drobnej jasności i w zależności od środowiska pracy projektora, a także sposobu jego stosowania).

 • progresywne funkcje oszczędzania energii

  innowacyjna technika lampy zezwala na zastosowanie przeróżnych funkcji obniżających zużycie energii. Tryb automatycznego ograniczania jasności lampy gwarantuje oszczędność energii, gdy projektor pozostaje włączony, a nie jest wykorzystywany. Tryb automatyki obrazu samoczynnie dopasowuje dynamiczność światła do wyświetlanego obrazu. Naciśnięcie przycisku na pilocie pozwala tymczasowo wygasić obraz i radykalnie zmniejszyć zużycie mocy.

 • Cicha praca

  Niemal bezgłośna praca wentylatora nie przeszkadza widzom w takich miejscach, jak klasy czy salki spotkań.
  Tryb jasności lampy: Wysoka: 35 dB, standardowa: 33 dB, niska: 29 dB

 • samoczynne włączanie zasilania

  Można zaoszczędzić czas i szybciej rozpocząć prezentację: projektor uruchamia się automatycznie po wykryciu sygnału z podłączonego komputera.

 • szybkie kończenie projekcji

  Nikt nie lubi bezczynnie czekać. Projektor można natychmiast wyłączyć i odłączyć od zasilania — bez długiego wyczekiwania na jego wystygnięcie.

 • Przesyłanie prezentacji przez sieć lub łącze bezprzewodowe

  Do wyświetlania prezentacji z komputera PC lub Mac można zastosować sieć lub łącze bezprzewodowe. Możliwe jest równoczesne wyświetlanie obrazu z maksymalnie czterech komputerów PC/Mac; z projektorem może się wiązać maksymalnie ośmiu użytkowników. Pakiet mieści aplikację Projector Station for Network Presentation na systemy Windows/Mac.

 • Sterowanie i zarządzanie z dowolnego komputera podłączonego do sieci

  Do zdalnego wybierania funkcji i ustawień projektora oraz kontrolowania jego stanu można wykorzystać dowolnego podłączonego do sieci komputera, na którym jest zainstalowany program Projector Station for Network Control dostarczany z projektorem.

 • Zdalne sterowanie przy pomocy aplikacji na urządzenia z systemem iOS/Android

  Po pobraniu do urządzenia mobilnego gratisowej aplikacji Projector Remote można sterować projektorem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, używając czytelnych przycisków na ekranie smartfona lub tabletu.

 • Wyświetlanie multimediów z pamięci USB

  Po podłączeniu pamięci USB można bez użytkowania komputera wyświetlać zdjęcia, obrazy i grafikę.

 • Dwa wejścia HDMI

  Dwa wejścia HDMI pozwalają na przyłączanie maszyn z portami HDMI, takich jak komputery czy urządzenia do strumieniowej transmisji multimediów.

 • nieskomplikowana rozbudowa systemu dzięki obsłudze sygnałów sterujących IP

  Sygnały sterujące (włączenie/wyłączenie zasilania, dobór wejścia) mogą być przekazywane z głównego projektora do dodatkowych, „pomocniczych" projektorów przez sieć IP.

 • Funkcja USB Display — podłączanie komputera jednym przewodem

  Do reprodukcji obrazu i dźwięku* z komputera PC lub Mac konieczny jest jeden kabel USB — nie trzeba nawet instalować żadnych dodatkowych sterowników.
  * Może wystąpić przesunięcie czasowe pomiędzy obrazem a dźwiękiem. W sytuacji gdy wymagane jest nieznaczne opóźnienie, zaleca się użycie wejścia liniowego lub wejścia HDMI projektora.

 • Nadawanie własnych nazw wejściom

  Można nadawać wejściom sygnału własne nazwy, takie jak „Odtwarzacz BD", „Komputer" czy „Kamera do dokumentów". Ułatwia to identyfikację podłączonych i stosowanych urządzeń.

 • nietrudna konserwacja

  komfortowy dostęp do lampy od tyłu projektora ułatwia jej podmianę, gdy projektor jest zamontowany w uchwycie sufitowym.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.