Menu

Rękawice bokserskie \ Muay Thai do treningu na przyrządach i sparingów DBX BUSHIDO B-2v15

Cechy produktu
 • Producent DBX BUSHIDO 
Opis
Rękawice bokserskie z systemem Wrist Protect i podwójnym systemem rzepów Rękawice treningowe B-2v15 zostały wyekwipowane w dodatkowy system usztywnienia w strefie nadgarstka i śródręcza lepszy rozkład siły ciosu a tym samym zniżając ryzyko kontuzji. Podwójny system rzepów powiększa ich żywotność oraz polepsza usztywnienie w okolicy nadgarstka. Model ten polecamy zarówno do treningu na przyrządach jak i sparingów. Dlaczego warto wybrać ten model rękawic bokserskich?

Bezpieczeństwo i komfort treningu - Wrist ProtectW rękawicach zastosowano technologię Wrist Protect polegającą na umieszczeniu w strefie nadgarstka i śródręcza 3 wkładek usztywniających. Wkładki produkowane są ze specjalnej odmiany pianki o rozszerzonej gęstości dzięki temu są w pełni bezpieczne dla ćwiczącego, a także sparingpartnera. System ma za zadanie usztywnić strefę nadgarstka i śródręcza zniżając obciążenia w trakcie zadawania ciosów a tym samym ograniczając ryzyko kontuzji. Rozwiązanie to stało się szczególnie popularne w ostatnich latach i jest stosowane przez czołowych producentów rękawic treningowych.
Podwójny system rzepówzastosowanie podwójnego systemu rzepów poprawia usztywnienie w strefie nadgarstka, a także zwiększa odporność rzepów. Dodatkowy wewnętrzny rzep ma za zadanie odciążenie głównej taśmy rzepu widocznie spowalniając jej zużywanie, a także uniemożliwiając jego rozpinaniu w trakcie treningu.
Jak to działa? Na zużywanie się rzepów w rękawach wpływają 2 czynniki:
 • zapinanie i odpinanie rzepów podczas zakładania i ścigania rękawic
 • Siły działające na rękawice w trakcie treningu
O ile na pierwszy czynnik nie mamy pokaźniejszego wpływu to na drugi możemy wyjątkowo wpłynąć. Wykorzystanie dopełniającego wewnętrznego rzepu przejmuje ok 80% obciążeń w trakcie ćwiczeń znacznie zniżać obciążenie rzepu głównego. Warstwowe wypełnienieRękawice zostały ręcznie wypełnione wypełnieniem warstwowym zapewniającym słuszną twardość oraz niepodatność na uszkodzenia.
Anatomiczna budowaRękawice zostały anatomicznie wyprofilowane tak aby zapewnić właściwe ułożenie oraz ich zaciskanie w trakcie zadawania uderzeń. Profil rękawicy chroni jednocześnie dłoń jak i strefę nadgarstka.

Bezpieczeństwo i komfort w trakcie treningu Kwestia bezpieczeństwa podczas treningu jest dla nas sprawą priorytetową dlatego rękawice zostały zaprojektowane i stworzone zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa: PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010 ponadto każdy model rękawic przed wprowadzeniem do regularnej produkcji przechodzi intensywne testy w warunkach treningowych. Dzięki współpracy z czołowymi zawodnikami i trenerami sportów walki sprawdzamy wytrzymałość i wygodę zaimplementowanych konstrukcji i materiałów. Tylko te modele rękawic które gwarantują zgodność z normami bezpieczeństwa i pomyślnie przechodzą testy treningowe zostają wprowadzane do naszej oferty. Dzięki takiej dwuetapowej weryfikacji masz pewność że wybrany przez Ciebie artykuł jest nie tylko bezpieczny ale i komfortowy podczas treningu.
właściwości technologiczne rękawic bokserskich B-2v15:
 • Materiał: umocniona skóra PU
 • Usztywnienie nadgarstka i śródręcza
 • Podwójny system rzepów
 • Szyte ręcznie
 • Bezpieczeństwo: CE, Zgodność z europejskimi normami bezpieczeństwa PN-EN 13277-1:2002, a także PN-EN
 • Kolor: czarno-szare
 • Przeznaczenie: Boks, MuatTahi, trening na przyrządach (worek bokserski, tarcza itp.)
 • przystępne wagi: 10 oz, 12 oz, 14 oz
 • Gwarancja: 12 miesięcy
Do tego towaru polecamy:Zadbaj o higienę swoich rękawic stosując DBX DRYER, który przez zlikwidujecie wilgoci blokuje powstawanie pleśni i grzybów oraz DBX Cleaner, który skutecznie usuwa zabrudzenia i bakterie przejrzyj aktualną ofertę>>
 • ✅zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów
 • ✅uniemożliwiają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów
 • ✅usuwają zabrudzenia (pot, krew, złuszczony naskórek)
 • ✅bezpieczne dla zdrowia

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.